З ініціативою внесення цього питання до порядку денного пленарного засідання XXXVI сесії, яке відбулося сьогодні, виступив голова обласної ради Сергій Чернов.

«Мова йде про стратегічну галузь не тільки у сільському господарстві, а для всієї економіки України, – сказав перед розглядом питання С. Чернов. - Цукровій галузі необхідно допомагати, адже сьогодні вона знаходиться в кризовому стані. Всі цукрові заводи сьогодні є містоутворюючими  та бюджетоутворюючими підприємствами. Десять років тому ми вже втратили два цукрові заводи, але і сьогодні наслідки цього досі не ліквідовані. На кожному з дев'яти цукрових заводів області сьогодні працюють від 500 до 1000 чоловік. Якщо помножити цю цифру на кількість сімей, то вийде та кількість людей, яка сьогодні може залишитися без зарплати.  Тож, бюджети залишаться, без надходжень, соціальна сфера в цих крупних населених пунктах. – без допомоги Тому нас, як представників влади, ця ситуація не може не турбувати».

У 2008 році в області було посіяно 27,9 тис. га цукрового буряка. Це рекордно низький рівень посівів буряка за післявоєнний період. В результаті наступного року цукрові заводи будуть завантажені роботою лише 40-45%, що зробить частину підприємств збитковою. Одна з причин – невигідність вирощування буряка сільгоспвиробниками із-за низької закупівельної ціни сировини та кінцевого продукту.

Депутати доручили облдержадміністрації розробити заходи по виведенню цукрової галузі з кризи і підвищення об'ємів виробництва цукру. Зокрема, депутати порекомендували галузевому управлінню облдержадміністрації забезпечити посіви цукрового буряка на площі не нижче 45 тис. гектар, відпрацювати механізм отримання господарствами сільгосптехніки на пільгових умовах, упровадити інтенсивні технології вирощування буряка з використанням високопродуктивних сортів і гібридів, використовувати добрива і засоби захисту рослин. Крім того, депутати прийняли відповідне звернення до Кабінету Міністрів України про кризове становище в цукровій галузі області.

Областной совет признал кризис в сахарной отрасли области и рекомендовал облгосадминистрации обеспечить в 2009 году посевы сахарной свеклы на площади не меньше 45 тыс. га


Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я