Сьогодні у місті Балаклея відбулося засідання Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування при голові Харківської обласної ради, в якому взяли участь заступники голови обласної ради Сергій Чернов, Марина Вишневська, Микола Тітов, Володимир Заковоротний, а також керівники органів місцевого самоврядування області, представники облдержадміністрації та територіальних управлінь області, депутати обласної ради.

Учасники наради розглянули питання подальшого розвитку місцевого самоврядування в області у світлі загальноєвропейських тенденцій у цій сфері та нових законодавчих ініціатив, що стосуються представницьких органів на місцях, питання управління комунальним майном, взаємодії органів самоврядування з територіальними підрозділами міністерств та відомств, проекти регуляторних актів, що будуть розглянуті на пленарному засіданні ХХІХ сесії обласної ради, інші актуальні питання.

На початку засідання Васілій Салигін поінформував присутніх про роботу 15 пленарної сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, яка наприкінці травня проходила у Страсбурзі (Франція) і в якій він брав участь як представник від України в Палаті регіонів Конгресу.

Васілій Салигін повідомив, що одним з результатів роботи 15 пленарної сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи став проект Хартії регіональної демократії, яка має за мету об’єднати в єдиному  документі всі основоположні принципи організації життя територій Європи, включаючи принципи Європейської Хартії місцевого самоврядування і Європейської хартії регіональних мов і мов меншин. На засіданні Конгресу також йшла мова про створення окремої інституції, що буде займатися моніторингом виборчого процесу у країнах Європи. За словами голови обласної ради, всі політичні, економічні, соціальні та гуманітарні процеси, що відбуваються в європейських країнах, не залишаються поза увагою Конгресу. Також Конгресом започатковано премію, яка буде присуджуватися кращим регіонам та містам Європи, яки мають найвищі досягнення у розвитку регіональної демократії.

«Враховуючі, що представник Харківської області входить до складу Конгресу, ми повинні скористатися нагодою покращити життя жителів Харківщини, вдосконалити роботу органів місцевого самоврядування, донести свою позицію, стурбованість, потреби до керівництва Ради Європи», - наголосив Васілій Салигін.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я