Відбулося засідання президії Харківської обласної ради. На ньому були затверджені питання, які розглядатимуться на пленарному засіданні позачерговий XXV сесії обласної ради V скликання. Два звернення обласної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України – головні питання, які депутати розглянуть на майбутній сесії.

Перше звернення стосується ситуації, яка склалася внаслідок встановлення порядку продажу земельних ділянок і права їх оренди виключно на аукціонах. У нім, зокрема, мовиться: «неврегульованість земельних відносин – це зниження рівня і якості життя жителів селищ, сіл і міст області в умовах інфляційних процесів, які набирають оборотів».

Депутати обласної ради закликають Кабінет Міністрів України в найкоротший термін винести на розгляд Верховної Ради проекти Закону України «Про земельний кадастр» і Закону України «Про земельний ринок». Голова облради Васілій Салигін відзначив, що депутати обласної ради висловлять свої міркування з даного питання не тільки під час пленарного засідання, а й на мітингу, який відбудеться на площі Свободи в середу, 19 березня, і куди будуть запрошені ЗМІ зі всієї України.

У другому зверненні, яке буде розглянуто на позачерговій сесії 19 березня, мова йде про ситуацію, яка склалася в період весняно-польових робіт в умовах кризових явищ, подорожчання енергоносіїв, продуктів харчування і товарів широкого споживання. «Зростання цін на паливо ставить під загрозу своєчасне проведення весняно-польових робіт», - мовиться в ньому. – «Необхідно негайно розглянути ситуацію, що склалася ,  скоректувати мінімальний прожитковий рівень з реальними показниками інфляції, внести належні зміни до держбюджету».

Коментуючи дане звернення, Васілій Салигін підкреслив, «якщо ціни на газ піднімуться в 3-4 рази, то, як це відіб'ється на великих підприємствах з цехами-велетнями, в яких устаткування не є енергозберігаючим? Чи зможуть вони утриматися на плаву? І чи не стане питання про те, що легше - купити ту або іншу продукцію або виробляти її?».

Крім того, до порядку денного XXV сесії буде внесено питання про директора Лозівської друкарні. Справа в тому, що думки двох профільних комісій з цього питання розділилися. Члени комісії з питань забезпечення прав людини, свободи слова і інформації проголосували за те, щоб продовжити контракт з колишнім директором друкарні, враховуючи його величезний досвід і не звертаючи уваги на його вік – 70 років. А комісія  з питань спільної власності територіальних громад проголосувала за укладення контракту з новим директором. Остаточне рішення про призначення директора Лозівської друкарні буде прийнято 19 березня, під час позачергової сесії Харківської обласної ради.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я