В інформагентстві «Статус-кво» відбулася прес-конференція голови постійної комісії обласної ради з питань промисловості, будівництва, транспорту, доріг і зв'язку Івана Дем’яненка.

І.Дем’яненко відповів на питання журналістів, що стосуються різних проблем, якими опікується комісія. Він відзначив, що однією з найскладніших проблем в промисловості є комбінат «Хімпром» в місті Первомайському Харківської області. На обласному рівні вже тривалий час робляться адміністративні зусилля для того, щоб це підприємство знову почало випуск продукції. Проте до нинішнього часу «Хімпром» так і не почав працювати на повну потужність, що викликає безліч питань, зв'язаних з теплозабезпеченням міста Первомайського в зимовий період, оскільки саме комбінат подає з своїх котельних тепло в будинки жителів міста. «Нас турбує, як зробити так, щоб комбінат знову працював на повну потужність», - сказав голова комісії. І. Дем’яненко відзначив, що одним із заходів з виведення підприємства з кризи є жорсткий контроль за реалізацією продукції.

І.Дем’яненко повідомив, що в цілому підприємства області для першого півріччя продемонстрували непоганий показник зростання темпів промислового виробництва – 8,5%. За його даними, значне збільшення зростання виробництва відмічене в харчовій і легкій промисловості. Разом з тим голова комісії відзначив, що в легкій промисловості, як і раніше, залишається один з найнижчих рівнів середньої заробітної плати працівників галузі. Він підкреслив, що критична ситуація в легкій промисловості була викликана втратою економічних зв'язків підприємств регіону з постачальниками сировини після розпаду Радянського Союзу. Зокрема, Харківська хутряна  фабрика, що активно розвивалася, в незалежній Україні практично перестала працювати у напрямку випуску хутряної продукції через відсутність сировини. Крім того, устаткування, що є на фабриці, вже застаріло, а на його модернізацію або закупівлю коштів немає.

Відповідаючи на питання журналістів про те, чому стан доріг, як і раніше, далекий від європейських стандартів, І.Дем’яненко відзначив, що, не дивлячись на збільшення з кожним роком фінансування ремонту дорогий, їх якість залишається низькою. Він повідомив, що з державного бюджету цього року на ремонт доріг виділено на 18%  коштів більше, з місцевого бюджету – на 22%.


Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я