Сьогодні, 22 січня, голова Харківської обласної ради Васілій Салигін та його заступники Сергій Чернов, Микола Тітов, Володимир Заковоротний, Олександр Клюєв взяли участь у покладанні квітів до Монументу Незалежності України та пам’ятника Тарасові Шевченкові з нагоди Дня Соборності.

Історія цього свята бере початок ще з 20-х років минулого століття. 22 січня 1919 року у Києві на Софіївському майдані було проголошено Акт Злуки, за яким Українська Народна Республіка і Західноукраїнська Народна Республіка возз’єдналися в єдину державу. Цей день ввійшов в нашу історію як День Соборності України. Далекого 1919 року нашій державі не вдалося відстояти свою незалежність. Акт Злуки виявився лише спробою ліквідації кордонів між Заходом та Сходом країни.

За умов, наближених до сучасності, у 1999 році Указом Президента 22 січня було оголошено Днем Соборності України.    

Окреслюючи своє ставлення до значимості Дня Соборності в українській історії, Васілій Салигін висловив занепокоєння тим фактом, що українське суспільство перебуває у небезпечній ситуації, близькій до розколу між Заходом та Сходом країни: «Я б хотів відзначити, що сьогодні, після багатьох подій політичного характеру (інакше їх не назвеш), певної ідеологічної обробки як внутрішніх, так і зарубіжних структур, суспільство, я маю на увазі народ України, фактично опинилося на межі розколу. Розколу між Західною і Східною Україною».

Голова Харківської обласної ради відзначив необхідність і важливість таких об’єднуючих державу свят, як День Соборності: «Те, що ми сьогодні святкуємо, що приходять різні політичні сили – це правильно. У нас багато є образ і претензій до політичних опонентів, але хотів би нагадати, що сьогодні та ж Україна або Росія працюють і мають дружні стосунки з Німеччиною, а понад  60 років тому ми знаємо, яке горе творили на наший землі фашистські загарбники. Нам сьогодні слід не повторювати чиїхось помилок, наслідками яких може стати розкол суспільства. Потрібно бути у чомусь терплячішими. Це не означає зраджувати свої принципи або погляди, своїх однодумців по партії, але необхідно робити все, щоб об'єднати суспільство, щоб ми ходили вулицями цього міста і привітно посміхалися один одному. Підкреслюю – привітно, а не зі знущанням або єхидством. Щоб ми були громадою одного району, міста, області, громадянами єдиної держави – України».


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я