1 листопада 2006 р. відбувся робочий візит Президента України В.Ющенко в Харківську область, у ході якого відбулася прес-конференція Президента для регіональних ЗМІ. Однак організатори зустрічі зробили все можливе, щоб відгородити його від харківських журналістів. Обласна влада знала напевно, питання з Харкова будуть незручні для Президента. Тому можливість поставити запитання надавалася представникам різних регіонів України, але тільки не харків'янам.

Лише завдяки особистим зусиллям головного редактора Валковскої районної газети «Сільські новини» Валентини Романенко, яка, щоб одержати право поставити запитання, звернулася під час прямого ефіру прямо до Президента, представники харківських ЗМІ дістали можливість почути відповідь на гострі питання, що хвилюють не тільки журналістів, але й громадськість. Коли, нарешті, хтось займеться проблемами районних ЗМІ, боргами по заробітній платі в районних газетах? Яким чином розвивати демократичне суспільство в умовах сьогоднішнього руйнування державної системи інформування населення, до якої належить і районна преса? Чому влада, і обласна в тому числі, зовсім не хоче вникати в проблеми засобів масової інформації, а губернатора, якому обласною радою висловлено недовіру, хвилює лише розширення власної бізнес-імперії й збільшення газових свердловин?

Зрозуміло, що за таких обставин журналістка не отримала від Президента чіткої відповіді. Президент лише виразив своє невдоволення тим, що йому поставили запитання прямо, а не відповідно до протоколу.

Але губернатор, відчувши підтримку Президента, визнав наклепом інформацію про те, що його активи містять у собі й фірми, що володіють декількома газовими свердловинами у Валківському районі, і подав до суду позовну заяву проти Валентини Романенко.

Викликає тривогу й подив, що представники харківської журналістики, крім газети «Время регионов Харьковщины», де з цього приводу вийшла стаття, і газети «Время», що згадала про це в рубриці скандалів, не стали на захист своєї колеги - головного редактора газети, заступника голови Асоціації регіональної преси Харківщини, депутата районної й обласної рад двох скликань. Це вірна ознака придушення свободи слова в регіоні виконавчою владою, що не робить честі владі й губернатору. Невже чи не єдине завоювання Майдану на ділі теж виявилося фікцією?

Харківське обласне відділення Партії регіонів і фракція Партії регіонів у Харківській обласній раді вкрай стурбовані ситуацією зі свободою слова в регіоні. Сподіваємося, що це збіг обставин, і заявляємо: ми зробимо все можливе й не допустимо повернення часів цензури й тиску на ЗМІ. Ми в черговий раз підтверджуємо наше прагнення відстоювати свободу слова. Ми закликаємо всіх, кому небайдужий розвиток демократії в країні, висловити свою позицію з приводу тиску на засоби масової інформації. Ми закликаємо харківських журналістів захистити і підтримати свою колегу заради розвитку в Україні справжнього громадянського суспільства.


З повагою,
депутати фракції Партії регіонів
у Харківській обласній раді     


          15.12.2006р.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я