- Розкажіть про основні проблеми при формуванні бюджету на 2007 рік.
 
Проблеми були й вони залишаються. Основна проблема сьогодні - це те, що центр залишає за собою функції розподілу коштів. Немає злагодженої роботи, побудованої на взаєморозумінні між центром і регіонами. Немає системи стимулювання регіонів у тому випадку, якщо вони перевиконують бюджет. Підходи поверхневі, ні на чому не засновані.
 
Наприклад, у наступному році бюджетом передбачене фінансування місцевої міліції з місцевих джерел у сумі 35,7 млн. грн. Якщо говорити конкретно, то з місцевих бюджетів будуть фінансуватися підрозділи патрульно-постової служби, дільничні інспектори, приймачі-розподільники й так далі. За розрахунками Управління внутрішніх справ області на ці цілі потрібно 155 млн. грн., а закладено в бюджеті - 35,7 млн. грн. Як ми бачимо, уже сьогодні тільки по цій статті закладений дефіцит свідомо становить 79 млн. грн.
 
Це тільки кілька проблем, які сьогодні перебувають на поверхні при розгляді бюджету Харківської області на 2007 рік.
Сьогодні не передбачені гроші на утримання органів місцевого самоврядування. З розрахунку на 7 місяців тільки на заробітну плату працівникам органів місцевого самоврядування в області потрібно 189 млн. грн. А розрахунки міністерства фінансів говорять про те, що потреба становить 83 млн. грн. Це всього лише 43% від необхідних коштів на зарплату.
 
Є великі проблеми в соціально-культурній сфері, де надзвичайно складне становище. 80-90% коштів направляються на зарплату, 10% - на енергоносії. І тільки в окремих установах 10-15% коштів іде на господарське утримання, куди входять витрати на харчування й медикаменти. Як наслідок, ми маємо спад у цих сферах. А потреба там становить, по наших розрахунках, 370 млн. грн.
 
Неурегульованим залишається дуже важливе питання, одне з найважливіших, особливо з урахуванням підвищення тарифів на опалення, електрику, підвищення вартості проїзду в метрополітені - це питання компенсації виплат фізичним особам, які надають спеціальні послуги соціально-незахищеним верствам населення. Це люди, які доглядають за інвалідами, самотніми пенсіонерами. Постановою Кабінету Міністрів передбачається фінансування цих витрат за рахунок місцевих бюджетів. Але при розрахунку накоплень трансфертів це не враховується. І знову попадаємо в зачароване коло. Тому що місцеві органи влади не мають фінансових ресурсів на ці потреби, які становлять близько 1 млн. грн. щорічно.
 
Велика проблема в наданні субсидій, пільг. Тарифи піднялися практично в 2-2,5 рази, різко загострилася у зв’язку із цим ситуація з наданням пільг і субсидій населенню в 2007 р. За розрахунками Мінфіну, на пільги й субсидії нам буде не вистачати порядку 132 млн. грн.
 
Ми були на засіданні бюджетного комітету Верховної Ради. На зустрічі була присутня представницька делегація від Харківської області. Ми одержали подяку від бюджетного комітету за те, що ми добре підготувалися й донесли до членів бюджетного комітету всі наші проблеми. Ці проблеми Харківської області ідентичні проблемам в інших областях.
 
Ми будемо сподіватися, що при формуванні бюджету наші побажання й пропозиції будуть обов’язково враховані. Тим більше, що сьогодні в бюджетному комітеті Верховній Раді три депутати - представники Харківщини. Це Алла Олександрівна Александровська, Василь Іванович Потапов, Юлія Вікторівна Ковальова. І ми сподіваємося, що з їхньою допомогою ми одержимо для області той бюджет, який би нам хотілося.
 
- Як проходить підготовка до наступної сесії обласної ради, що пройде 26 жовтня?
 
Насичено й продуктивно. Ми готуємося до сесії, на розгляд буде винесено дуже багато питань. Сьогодні йде робота в комісіях обласної ради.
 
Одне з найважливіших питань - це питання по керуванню комунальною власністю. Ці права обласна рада делегувала облдержадміністрації. Депутати й постійна профільна комісія виступили з ініціативою відкликати на цій сесії права по керуванню комунальною власністю в Харківської обласної державної адміністрації. Тому що, вибачте мене, якщо за 2,5 гривні в оперному театрі здається квадратний метр (може через недбалість або недбайливість, я не буду давати оцінку), бюджет недоодержує гроші. Яка це сума я, на жаль, сьогодні ще не можу сказати. Але після того, як будуть відкликані ці повноваження, ми, насамперед , проведемо інвентаризацію цієї власності й керівники, які будуть займатися цим, будуть обов’язково затверджуватися прозоро на сесії Харківської обласної ради. Щоб депутати бачили, за кого вони голосували, щоб ця людина була їм підзвітною.
 
 
Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я