Про стан формування фінансових планів обласних комунальних підприємств на 2018 рік

 

06 липня 2017 року відбулась розширена нарада  з керівниками комунальних підприємств, установ та закладів, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ та міст Харківської області.

В ході проведення наради було обговорено ряд питань, присвячених посиленню фінансової дисципліни, зокрема наголошено на необхідності своєчасного щоквартального звітування підприємствами, установами та закладами про результати фінансово-господарської діяльності.

Також було піднято питання планування показників діяльності комунальних підприємств, зокрема своєчасного складання та затвердження фінансових планів на наступний фінансовий рік та дотримання затверджених показників фінансових планів.

Вичерпні переліки документів та терміни їх подання до виконавчого апарату  були затверджені розпорядженням голови Харківської обласної ради від 04.07.2017№ 108 «Про надання комунальними підприємствами, установами, закладами, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, щоквартальної звітності та інформації» та доведені до керівників підприємств, установ та закладів.

Зокрема Розпорядженням віл 04.07.2017 № 108 визначено термін подання проектів фінансових планів на 2018 рік до 20.07.2017 року.

У відповідності до вимог ст.75 Господарського Кодексу України фінансовий план є основним плановим документом державного комерційного підприємства, відповідно до якого підприємство отримує доходи і здійснює видатки, визначає обсяг та спрямування коштів для виконання своїх функцій протягом року відповідно до установчих документів.

Проте, станом на 24.07.2017 проекти фінансових планів на 2018 рік надані до виконавчого апарату лише 3 підприємствами. Ще три підприємства знаходяться в процесі розробки, про що письмово повідомили обласну раду.

Крім того, станом на 01.07.2017 фінансові плани на 2017 рік погоджено лише 12 підприємствам. Всього протягом 2016 та першого півріччя 2017 року фінансові плани подало на погодження 19 комунальних підприємств з 63, сімом підприємствам відмовлено у погодженні у зв’язку із наявністю зауважень.

У відповідності до Постанови КМУ від 03.10.2012 № 899 «Про порядок здійснення витрат суб’єктами господарювання державного сектору економіки у разі незатвердження (непогодження) річних фінансових планів у встановленому порядку» встановлено ряд обмежень щодо здійснення видатків без затвердженого фінансового плану.

Слід зазначити, що за несвоєчасне подання на розгляд, погодження або затвердження річного фінансового плану та звіту про його виконання у відповідності до ст.75 Господарського Кодексу України, посадові особи державного комерційного підприємства несуть адміністративну відповідальність, установлену законом.

У відповідності до ст.14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.

Крім того, розпорядженням від 04.07.2017 № 108 було визначено термін здачі комунальними установами та закладами звітності за 1 півріччя 2017 року до 25.07.2017.

Станом на 26.07.2017 звітність отримано від 135 установ та закладів з 147.

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я