Під час онлайн-наради з головами громад, проведеної за ініціативи голови Харківської обласної ради Тетяни Єгорової-Луценко та т.в.о. голови обласної державної адміністрації Олександра Скакуна, обговорили низку питань, пов’язаних з можливими шляхами розв'язання проблем утилізації твердих побутових відходів та очищення стоків. В заході взяла участь заступник голови обласної ради Валерія Мураєва.

З приводу проблеми утилізації ТПВ присутні на нараді експерти представили концепцію, яка  передбачає створення заводу для переробки відходів та приблизно півтора десятка ліній у громадах, на яких ТПВ будуть готувати для транспортування на завод. Біля самого підприємства з переробки ТПВ в радіусі 50 км будувати такі лінії потреби немає. Технологія також передбачає, що ТПВ будуть спалювати, виробляючи електроенергію. Таким чином, закладається комерційна основа процесу, що створює можливість брати кредити на вигідних умовах. Стосовно питань екології, то сучасні сміттєспалювальні заводи мають такі довершені фільтри, що самі підприємства можна розташовувати в межах міст, запевняють експерти.

За участю консультантів також обговорили проблеми водовідведення. Експерти доповіли, що одна з причин забруднення річок полягає в тому, що деякі промислові підприємства скидають неочищені стоки у водойми та у комунальні колектори. До того ж у малих містах та селах подекуди працюють застарілі очисні споруди. Оптимальним рішенням для модернізації цих споруд є встановлення модульних конструкцій, які виробляється як в Україні, так і за кордоном. Ці модулі можна легко збільшувати, якщо виникне така потреба.

Тетяна Єгорова-Луценко відзначила, що нарада була ефективною та змістовною, а розглянуті питання, безумовно, зацікавили голів громад.

«Ми будемо проводити такі наради с головами громад на постійній основі. Ви зможете надавати свої пропозиції та звернення. В нарадах будуть брати участь голова обласної ради та голова облдержадміністрації. Я думаю, що всі зрозуміли та побачили, що вперше в регіоні обласна рада та обласна адміністрація працюють єдиною командою на розвиток регіону. Можу запевнити вас, що і я, і Олександр Скакун і депутатський корпус обласної ради – ваші партнери», - підкреслила Тетяна Єгорова-Луценко.

IMG_9732
IMG_9713
IMG_9720
IMG_9723
IMG_9740
IMG_9745
IMG_9748
IMG_9756
IMG_9759
IMG_9767
IMG_9770
IMG_9780
IMG_9793
IMG_9826
IMG_9842
IMG_9852

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я