У редакції газети «Слобідський край» відбулася пряма лінія голови постійної комісії обласної ради з питань промисловості, будівництва, транспорту, шляхів і зв'язку Івана Дем’яненко з читачами видання.

Читачів цікавили різні питання, що стосуються напрямів діяльності комісії. Зокрема, піднималося питання про необхідність кредитування будівництва в сільській місцевості.

На думку І. Дем’яненко, це одна з складних проблем, що набирає актуальності із-за міграції сільської молодів місто. Як правило, молоді сім'ї вимушені виїжджати в місто у пошуках роботи, якої не змогли знайти в рідних краях. Голова комісії повідомив, що  одним з виходів з даної ситуації є прийнята обласною радою програма «Власний будинок». Програма передбачає кредитування будівництва житлових будинків в сільській місцевості для молоді у віці до 30 років і фінансується з обласного бюджету. Як відзначив І. Дем’яненко, одне з основних завдань програми – сприяти створенню сучасних умов для життя тим, від кого може залежати, чи залишаться молоді люди на селі, а це вчителі, лікарі, працівники соціальних служб.

Тим часом, И. Дем’яненко повідомив, що із-за зменшення рівня народжуваності в селі під загрозою закриття опинилася безліч сільських шкіл, кількість учнів в яких «не дотягує» до нормативу –192 що вчаться. Як приклад, він привів школу в с. Куп’єваха, де чисельність учнів скоротилася удвічі від нормативу. В результаті, розмірковує депутат, школа виявляється під загрозою закриття, а значить, дітей, що залишилися, потрібно буде возити в інші сільські школи або в м. Богодухів, що в 18 кілометрах від Куп’євахи. Голова комісії висловився проти переводу дітей в інші школи. На його думку, навпаки, потрібно створювати умови дітей на їх рідній землі.

Відповідаючи на питання щодо стану промисловості в регіоні, голова комісії повідомив, що за підсумками п'яти місяців поточного року виявилось, що 42% підприємств є збитковими. За його даними, об'єм збитків перевищує 150 млн. гривень.

Кажучи про розвиток газодобувної галузі в області, І. Дем’яненко підкреслив, що об'єми газу, який видобувається, поступово збільшуються, попри дані про зниження рівня здобичі, які були обнародувані керівництвом державної компанії «Укрнафта».


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я