В понеділок, 16 липня, в редакції газети «Время регионов Харьковщины» відбулася пряма лінія з депутатом Харківської облради, керівником фракції Партії регіонів в Харківській обласній раді Сергієм Чeрновим.

Протягом години жителі Харкова і області ставили Сергію Івановичеві питання про те, що хвилює, що наболіло.

Які заходи приймає обласна рада, щоб не допустити подорожчання продуктів в області?

Сьогодні у обласної ради немає повноважень регулювати ціни на продукти. Проте, обладміністрація має можливість за рахунок регулювання торгової надбавки впливати на ці процеси. Безумовно, використання адміністративних методів в ціноутворенні приводить до негативних наслідків. Приклад тому прем'єрствування Юлії Володимирівни. Вона намагалася таким чином регулювати ціни на бензин, м'ясо, цукор. Ви знаєте, чим все це закінчилося.

Обласна рада приймає ряд програм з цього питання. І на останній сесії з 72 програм були прийняті дванадцять, дві з яких направлені на підтримку сільгосптоваровиробника.

Сергій Іванович, ми живемо в районі, де досі немає газу навіть в крупних селах. Їздили до родичів на Тернопільщину. Там сіла практично безлюдні, багато хто виїхав на заробітки за кордон. Але у них газ проведений в будинки. Стало якось образливо – адже у нас прямо на території району є родовище газу, а на Тернопільщині такого немає. Чому так виходить?

Сьогодні Харківська область газифікована на 67%, і ряд областей в Україні (наприклад, Тернопільська) має більший рівень газифікації, ніж наша. Це відбувається тому, що газотранспортні мережі будуються сьогодні за рахунок субвенцій, що виділяються з державного бюджету. Щорічно Кабінет Міністрів регулює ті суми, які виділяються на будівництво газопроводу. Ця диспропорція буде ліквідована тільки тоді, коли кошти, зароблені в області, зможуть залишатися тут і розподілятися виконавчою владою на рівні обласної та районної рад.

Слід пройти другий етап Конституційної реформи, здійснити Податкову реформу, щоб область сама могла розподіляти зароблені кошти, сплачуючи всі належні суми до Державного бюджету для функціонування держави. На сьогоднішній день в Харківській області здобувається більше газу, ніж по всій Україні. І, звичайно ж, жителям нашої області прикро, що у нас такий маленький відсоток газифікації.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я