Пропозиції щодо розвитку спорту вищих досягнень та вшанування видатних спортсменів розглядали  7 квітня на нараді, яку провела заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Мураєва. У зустрічі взяли участь заступники голови обласної державної адміністрації Роман Семенуха, Антон Деньгуб, керівник обласного відділення Національного олімпійського комітету Віктор Христоєв.

Серед питань порядку денного були теми, яких торкнулися 25 березня  на засіданні підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності комітету Верховної ради з питань молоді і спорту.

Зокрема, сьогодні було вирішено звернутися з пропозицією до Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради щодо формування консультативно-дорадчого органу – спортивної ради, яка б опікувалася питаннями розвитку спортивної галузі в регіоні.

«Харківська область традиційно займає провідні позиції у спорті. Втім, на жаль, існує тенденція, що наші спортсмени, які досягли певних вершин майстерності, залишають область, а іноді навіть країну, оскільки вони не бачать перспектив власного розвитку на Харківщині. Це неприпустимо, адже у підготовку вкладаються значні сили, кошти та час.  Формування та подальша діяльність спортивної ради передусім зосередиться на створенні саме належних умов для розвитку спорту вищих досягнень», - зауважила Валерія Мураєва.

На нараді обговорювалась підтримка ініціативи Національного олімпійського комітету щодо підняття за 100 днів до початку найголовніших спортивних змагань планети Олімпійського прапору. Було запропоновано розширити коло учасників акції й залучити до цієї події усі 56 громад Харківської області. Представники обласної влади та НОКу передадуть прапори Олімпіади до територіальних громад краю.

«Така масштабна акція на знак поваги до наших земляків, які представлятимуть Україну в Токіо, стане потужною підтримкою для них. Впевнена, що до цього флешмобу долучиться багато людей, щоб висловити захоплення та повагу спортсменам-олімпійцям. Тож, будемо вболівати усією областю», - сказала Валерія Мураєва.

Значну увагу приділено проведенню естафети пам’яті «Харківщина спортивна», яку реалізовує НОК.  Для того, щоб увічнити пам'ять видатних спортсменів Харківщини, пропонується внести зміни до Програми розвитку культури, туризму  та охорони нерухомої культурної спадщини Харківської області.

Як зазначила Валерія Мураєва, на будівлі медичного університету в рамках естафети «Харківщина спортивна» була відкрита  меморіальна дошка олімпійському чемпіонові, харків'янину Ігорю Рибаку. Подібні меморіальні дошки з QR – кодами, що містять біографічні відомості та інформацію про спортивні досягнення, необхідно встановити в пам'ять про усіх видатних земляків, - вважає заступниця голови обласної ради, - до того, ж це сприятиме формуванню цікавого спортивного туристичного маршруту для харків’ян та гостей міста.

Учасники наради розглянули можливість запровадження обласної відзнаки для видатних спортсменів та створення єдиного інформаційного ресурсу «Олімпійський дім». Зокрема, Валерія Мураєва запропонувала розробити онлайн ресурс, на якому буде зосереджена інформація про усі олімпійські види спорту, спортивні федерації, тренерський та особистий склад спортивних команд, календар  змагань різних рівнів, а також перелік усіх спортивних установ регіону.

«Щодо створення інформаційного порталу, який  зможе згуртувати спортивне життя Слобожанщини, необхідно приділити належну увагу підготовці фахових спортивних журналістів. Потреба у якісному інформаційному спортивному продукті на часі. До вирішення цього питання варто підходити конструктивно у взаємодії із профільними вищими навчальними закладами. Необхідно вивчити можливості та механізми практичної підготовки фахових спортивних журналістів», - сказала Валерія Мураєва.

Крім цього йшлося про доцільність зміни підпорядкування навчальних закладів спортивного профілю. Найближчим часом планується провести нараду із керівниками цих установ з метою вивчення юридичних аспектів порушеного питання.

IMG_2780
IMG_2787
IMG_2795
IMG_2809

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я