30 січня 2021 року у Харкові відбудеться Вікімарафон з нагоди 17-річчя української Вікіпедії.

У Харкові за традицією день народження української Вікіпедії відзначатимуть Вікімарафоном, адже саме 30 січня 2004 року була написана перша стаття в україномовному розділі популярної онлайн-енциклопедії. Його ідея полягає у написанні рекордної кількості нових статей до популярної онлайн-енциклопедії, а його учасники зможуть дізнатися більше про Вікіпедію і отримати поради з її редагування та допомогу у написанні своїх статей від досвідчених редакторів Вікіпедії.

Вікімарафон у Харкові відбудеться 30 січня з 11 до 16 години у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка (пров. Короленка, 18). Більш детальну інформацію Ви можете отримати на сторінці події у Facebook.

«Цього року через карантинні заходи кількість учасників Вікімарафону обмежена і для участі необхідно зареєструватися та отримати підтвердження реєстрації. Попередньо чи вже на місці потрібно обрати тему статті та написати саму статтю до української Вікіпедії під час Вікімарафону. Наш заклик: подаруй нову статтю на день народження української Вікіпедії», – зазначив координатор Вікімарафону у Харкові Сергій Петров.

Для участі у заході необхідно зареєструватися у реєстраційній формі, вказаній на сторінці події у Facebook. Всі учасники Вікімарафону отримають на згадку пам’ятні вікісувеніри. Вікімарафон у Харкові відбувається в рамках Вікімарафону до 17-річчя української Вікіпедії та проходить за підтримки Громадської організації «Вікімедіа Україна». Цього року заходи в рамках Вікімарафону через карантинні обмеження відбуваються здебільшого онлайн.

Одним з перших, хто запропонував ідею проведення Вікімарафону був Ігор Костенко, Герой України, активний вікіпедист, який загинув під час розстрілу активістів Євромайдану на вул. Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. Вперше Вікіфлешмоб, присвячений пам’яті Ігоря Костенка, був проведений наприкінці квітня 2014 року, а з 2015 року Вікімарафон проводиться до дня народження україномовного розділу Вікіпедії.

На цей час в українській Вікіпедії нараховується близько 1 млн 70 тисяч статей, а найпопулярнішою статтею 2020 року в ній стала стаття «Україна».

Контактна особа для коментарів та акредитації:

Сергій Петров, координатор Вікімарафону у Харкові

моб. +38 067 532 1473, kharkivian@wikimedia.org.ua

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься на місці події.

Довідка: Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні, і займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія, залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.

Вікімарафон у Харкові проходить в рамках Всеукраїнського Вікімарафону, який триватиме з 28 по 31 січня 2021 року і присвячений 17-річчю української Вікіпедії. Організатором Вікімарафону є Громадська організація «Вікімедіа Україна».

 


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я