В українській Вікіпедії розпочався щорічний конкурс статей та фотографій «ВікіХарківщина 2020» для співробітників та користувачів публічних бібліотек Харківської області. Цього року він проводиться вже втретє та триватиме до кінця листопада.

Конкурс має на меті популяризувати населені пункти, цікаві місця та відомих людей Харківщини через україномовний розділ Вікіпедії і проводиться серед бібліотекарів та читачів бібліотек з тієї причини, що саме книгозбірні провадять велику роботу із збирання та популяризації краєзнавчих видань і публікацій. Тож його на основі цих матеріалів можуть якісніше представити інформацію про свою громаду, місто, містечко, село, а також їх відомих людей у Вікіпедії.

«Популяризація своїх громад, міст і сіл стає вельми актуальною не лише через новий адміністративно-територіальний поділ, а й тому, що, як наукові дослідження, якісні статті у Вікіпедії про міста і села чи туристичні принади впливають на вибір людей щодо місця свого відпочинку», – зазначив член організаційного комітету конкурсу Сергій Петров.

Організаторами конкурсу є Громадська організація «Вікімедіа Україна», Харківська обласна універсальна наукова бібліотека, Харківське обласне відділення Української бібліотечної асоціації за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

«Участь у конкурсі можуть взяти як бібліотекарі, так і користувачі бібліотек. Читачі, щоби взяти участь, мають обов'язково проінформувати якусь одну бібліотеку про своє бажання долучитися до конкурсу будь-яким способом до кінця конкурсу, щоби такий внесок можна було зарахувати до командного заліку цієї бібліотеки», – повідомила директорка Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки Наталя Шостко.

Для участі у конкурсі слід мати обліковий запис у Вікіпедії або зареєструватися у ній. Під час конкурсу його учасники можуть започаткувати нові чи поліпшити вже наявні статті з краєзнавчої тематики про Харківщину або завантажити власні фотографії найважливіших адміністративних, культурно-освітніх об’єктів, пам’яток історико-культурної спадщини і природи, краєвидів регіону чи фотографії відомих людей чи керівників районів, громад, міст тощо. Під час роботи над статтями слід дотримуватись основних правил Вікіпедії: писати про значимі теми на основі паперових чи електронних видань і матеріалів та посилатись на них. Статті не повинні містити фрагментів, дослівно скопійованих з книг, статей чи інтернету, мають дотримуватись нейтральної точки зору й не містити інформації, що відсутня у джерелах. Фотографії учасників конкурсу мають бути зроблені ними особисто.

«Також передбачена спеціальна номінація “Найактивніша бібліотека”, переможців якої визначатимуть не лише за внеском у Вікіпедію, а й за способами популяризації конкурсу у своїй громаді, залучення своїх читачів до конкурсу та деякими іншими критеріями», – додав Сергій Петров.

Конкурс «ВікіХарківщина 2020» триватиме протягом всього листопада до 30 числа включно. Переможці отримають подарункові сертифікати інтернет-магазинів та сувеніри із символікою Вікіпедії.

Детально з умовами конкурсу можна ознайомитись на сайті.

Довідково: Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні, і займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія, а також залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.

Це вже третій подібний конкурс для бібліотекарів Харківської області. Перший конкурс відбувся у листопаді 2018 року.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я