Завершено навчання в рамках грантового мініпроєкту «Запровадження туризму на сільських територіях як підґрунтя розширення можливостей жіночого лідерства», який реалізує Обласний комунальний заклад «Харківський організаційно-методичний центру туризму» у партнерстві з громадською організацією «Культурні ініціативи».

Двадцять представниць громад Харківської області (Балаклійського, Близнюківського, Борівського, Валківського, Дергачівського, Зміївського, Сахновщинського, Харківського районів, м.Первомайський, Лозівської, Новововдолазької, Оскільської об’єднаних територіальних громад), які перемогли у конкурсі на участь у цьому мініпроєкті, мали змогу впродовж чотирьох місяців отримати нові знання та інструменти щодо розвитку туризму на сільських територіях, а також розробити власні концепт-ідеї розвитку туризму в своїх громадах.

Теоретична частина навчального курсу була насиченою та передбачала серію тренінгів за такою тематикою: потенційні можливості розвитку туризму в громадах;  механізми капіталізації культурної спадщини; екскурсія як частина комплексного туристичного продукту;  майстерність проведення екскурсії;  смачні шляхи рідного краю;  програма розвитку туризму громади;  розробка туристичних продуктів для громади;  сільська садиба від А до Я;  сучасні інструменти комунікації в туризмі; екотуризм та інтерпретація природної спадщини; подієвий туризм: від ідеї до реалізації.

У межах практичної частини курсу відбулися візити на різноманітні локальні об’єкти сільського туризму на території Харківської (сільська зелена садиба «ПропоЛІС» і еко-садиба «Тихий Кут») та Полтавської (сільські зелені садиби «Весела садиба» і «Веселковий настрій»,  еко-поселення «Старий Хутір») областей.

Також учасниці навчання взяли участь у майстер-класах «Гостинна садиба»;  «Виготовлення свічок з бджолиного воску»; «Виготовлення з глини сувеніру «Ангел»; «Краєзнавчо-туристичний квест «Легенди старого палацу»;  «День у сільській садибі»; «Організація еко-подорожі»; «Приготування ендемічної страви «Качана каша», автентичної страви Полтавщини».

За результатами навчання учасниці презентували свої концепт-ідеї (проєкти) щодо розвитку туризму в громадах, зокрема, на такі теми:

- «Родзинка Первомайщини»;

- «Мандрівка до Пересічного. Від цікавого до смачного»;

- «Гармонія людини і бджоли»;

- «Садиба Галковських»;

- «Комплекс зелених садиб «Протопопівський небокрай»;

- «Туристичний велосипедний квест»;

- «Зелена садиба «У Мартина»;

- «Гастрономічний тур в Сахновщину»;

- «Зелена садиба «До бабусі в Скрипаї»;

- «Туристичний комплекс на березі Оскільський»;

- «Створення «Центру сільського та зеленого туризму» Нововодолазької громади на базі ГО та у співпраці з ОМС;

- «Популяризація фестивалю «Цвіт папороті»  на території громади та за її межами»;

- «Подорож маєтком цукрового короля Кеніга»;

- «Проєкт  розвитку туристичної діяльності на базі громади села Яблунівка Валківського району»;

- «Екскурсія на МТФ: «У гості до корів»;

- «Туристичний  проєкт  «Здорово жити»;

- «Актуалізація історичної спадщини Української укріпленої лінії 18 століття - туристичний веломаршрут “Tour De Fort” по фортецям Слобожанщини»;

- «Доля дарувала Бабаям Григорія Сковороду»;

- «Створення інформаційно-туристичного центру «Центр гостинності».

З нагоди завершення мініпроєкту усім учасницям було вручено сертифікати, USB-накопичувачі з нормативно-правовими документами у сфері туризму та навчальними матеріалами, а також посібники «Туризм на сільських територіях», розроблені з урахуванням рекомендацій, наданих тренерами та експертами мініпроєкту.

Додатковим інструментом та підґрунтям для самоорганізації активних громадянок та гуртування навколо ідеї, що спрямована на сталий розвиток туризму в громадах, стане клуб «Жінки розвивають туризм», який засновано з урахуванням єдності інтересів жінок щодо розвитку внутрішнього туризму, екскурсійної діяльності та подорожей рідним краєм. 

Довідково. Мініпроєкт впроваджувався у межах проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», що фінансується Європейським Союзом.

Вся актуальна інформація щодо його перебігу опублікована на сторінці (https://tourcenter.kh.ua/uk/aktualna-informaciya-pro-perebig-miniproektu-zaprovadzhennya-turizmu-na-silskikh-teritoriyakh-yak ).

 #GenderCultureCentre
#MovingForwardTogether
#ПрямуємоРазом
#мініпроєкти
#ХарківщинаТуристична
#Культурні_ініціативи
#ЖІНКИіТУРИЗМ2020

IMG_5579
IMG_0604
IMG_0694
IMG_0762
IMG_0875
IMG_2112
IMG_2137
IMG_2148
IMG_5702
IMG_6012

 


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я