УКРАЇНА
ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКА РАЙОННА РАДА
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Х1V сесія V скликання

 від  13  квітня 2007 року                                                       № 120-V

Про  звернення депутатів районної ради
до       Президента,        Верховної         Ради
і Кабінету Міністрів України.

Указом Президента України від 2 квітня 2007 року №264 достроково припинено повноваження Верховної Ради України та призначено позачергові вибори на 27 травня 2007 року. Центральні виборчій комісії  доручено забезпечити проведення  позачергових виборів до Верховної Ради України відповідно до Конституції України, Закону України „Про вибори нардних депутатів України”, інших законів України.

 У свою чергу Верховна Рада України 2 квітня 2007 року прийняла постанову за №837-V „Про запобігання діям, що загрожують конституційному правопорядку, громадському спокою і стабільності в Україні”, якою відзначила, що в умовах нинішньої конституційно-правової ситуації відсутні передбачені статею 90 Конституції України підстави для дострокового припинення Президентом України повноважень Верховної Ради України і Президент України зобов”язаний діяти виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, а також зобов”язала Кабінет Міністрів України разом з центральними і місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування зосередити зусилля на своєчасному розв”язанні важливих економічних і соціальних проблем населення, забезпечивши їх фінансування в межах відповідних бюджетів.

 Великобурлуцька районна рада, розглянувши ситуацію, що склалася, відзначає, що забезпечити проведення позачергових виборів народних депутатів України у повній відповідності з чинним законодавством України немає реальної можливості, оскільки:

- на даний час виборчим законодавством не врегульовано ряд важливих  питань, пов”язаних із проведенням позачергових виборів;
 -  станом на 13 квітня 2007 року не отримано жодного рішення Центральної виборчої комісії, спрямованого на забезпечення проведення позачергових виборів народних депутатів України 27 травня 2007 року;
-  не прийнято будь-яких рішень стосовно формування окружних комісій, хоча строки проведення цієї роботи минули;
 - до цього часу не забезпечено фінансування виборів.

За таких умов намагання провести будь-якою ціню позачергові вибори до Верховної Ради України неминуче приведе до порушення законодавства України та різкого загострення у зв”язку з цим суспільно-політичної ситуації, створення штучних проблем в економіці і соціальній сфері та протистояння різних політичних сил.
 
Усвідомлюючи  свою відповідальність перед виборцями та з урахуванням викладеного, районна рада

ВИРІШИЛА:

1.Узяти до  уваги,   що   забезпечення   проведення   позачергових   виборів
 народних депутатів України можливе лише після внесення необхідних змін до виборчого законодавства та прийняття Конституційним Судом України рішення щодо конституційності Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України.

2.Звернутися до Президента України  з  пропозицією  зупинити  дію  Указу
„Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України” до вирішення питань, зазначених у пінкті 1 цього рішення, та вжити в межах своїх повноважень заходів, спрямованих на забезпечення стабільності в державі та політичної консолідації в суспільстві.


3.Це рішення та звернення надіслати Президенту України,  Верховній  Раді України і Кабінету Міністрів України та оприлюднити його в районній газеті „Радянський патріот”

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з політико-правових питань, депутатської діяльності та місцевого самоврядування (Доля М.Д.).


                   Голова районної ради                             В.ПАНАРІН

 


Президенту України Ющенку В.А.
Верховній Раді України
Кабінету Міністрів України


Ми, депутати Великобурлуцької районної ради Харківської області висловлюємо глибоку занепокоєність в зв”язку з зростаючою напругою в суспільстві, яка викликана Указом Президента України від 2 квітня 2007 року „ Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України”.

Народ України 26 березня 2006 року вже висловив свою позицію щодо складу Верховної Ради України. Парламентські вибори були визнані  не тільки світовою спільнотою, а й самим Президентом України найдемократичнішими за всю історію незалежності України. За їхніми підсумками у вищому законодавчому органі країни була створена коаліція більшості, сформовано коаліційний уряд, до якого увійшли, в тому числі, й представники опозиційних партій, що стало ще одним кроком нашої країни на шляху до демократії та побудови ефективної, збалансованої моделі влади.

За час своєї роботи коаліційний уряд забезпечив високі темпи економічного розвитку, розпочав реалізацію системних реформ, що є необхідною умовою зростання добробуту людей, підвищення якості життя в країні.

Висловлюючи настрій своїх виборців, які прагнуть до стабільності в суспільстві, створення умов для зростання добробуту людей, підвищення якості їх життя, ми вважаємо, що розпуск Верховної Ради України без належних правових підстав  ставить під сумнів продовження тих позитивних тенденцій на шляху до демократії, до економічного, соціального та суспільно-політичного розвитку, які вже є на сьогодні.

Питання про можливість припинення повноважень чинного парламенту й проведення дострокових парламентських виборів має вирішуватися легітимним шляхом – тільки шляхом прийняття рішення  Конституційним Судом України і вирішення на цій основі політичного конфлікту шляхом переговорів, пошуку компромісу між гілками влади.

Бeручи до уваги Постанову Верховної Ради України „Про звернення Верховної Ради України до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб”, районна рада:

Погоджується з висновками Верховної Ради України щодо відсутності в конституційно-правовій ситуації, що склалася, передбачених статтею 90 підстав для дострокового припинення Президентом України повноважень Верховної Ради V скликання.

Закликає Президента України відмінити Указ від 2 квітня 2007 року „Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України”.

Висловлює рішучий протест проти проведення дострокових парламентських виборів.

Якщо дострокові вибори до Верховної Ради України все ж таки відбудуться, вважаємо, що проводити їх необхідно одночасно з виборами Президента України.

Звернення схвалено на Х1У

позачерговій сесії Великобурлуцької

районної ради V скликання 13 квітня 2007 року

Голова Великобурлуцької районної ради                     В.ПАНАРІН


Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я