Сьогодні у Будинку рад відбулась on-line консультація для громад, які виявили зацікавленість та бажання долучитися до Європейської програми «Угода мерів – Схід», координатором якого виступає Харківська обласна рада. Говорили про низку успішних проєктів, які вже реалізовані в територіальних громадах регіону.

Як зазначила голова постійної комісії з питань бюджету Людмила Немикіна, наразі 18 територіальних громад Харківської області вже приєдналися до провідної ініціативи ЄС «Угода мерів - Схід» та системно підходять до впровадження енергоефективних заходів, приймаючи участь у різноманітних грантових програмах, залучаючи інвестиції на заходи по енергозбереженню.

Наприклад, Нововодолазька, Зачепилівська, Малинівська та Чкаловська об'єднані територіальні громади стали переможцями проекту «Наша Енергія енергетично спроможна громада», який реалізується Польсько-українською торгово-промисловою палатою у партнерстві з Фондом міжнародної солідарності (Solidarity Fund PL Kyiv Solidarity Fund PL) та Національним агентством збереження енергії Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. (Республіки Польща). Мета проекту: покращити ситуацію в сфері енергоефективності в об’єднаних громадах, провести «енергосканування» будівель та пошуку коштів на реалізацію проектів з енергозбереження.

Мереф’янська, Нововодолазька, Золочівська об’єднані територіальні громади реалізують проєкти в рамках ініціативи U-LEAD «Підтримка енергетичного менеджменту в об'єднаних громадах», спільно з проектом GIZ «Енергоефективність у громадах II». В рамках проєкту ОТГ отримають технічну підтримку у створенні інтегрованих систем енергетичного менеджменту.

Міста Лозова та Первомайський впроваджують проєкти з модернізації систем теплопостачання в рамках Програми розвитку муніципальної інфраструктури України.

18 громад Харківської області (Харків, Вовчанськ, Зміїв, Дергачі, Ізюм, Валки, Красноград, Первомайський, Лозова, Пісочин, Золочів, Балаклея, Люботин, Краснокутськ, Куп’янськ, Чугуїв, Мереф’янська та Малоданилівська ОТГ) підписали Меморандум співробітництва з Фондом енергоефективності.

ОСББ м. Чугуєва стало учасником проекту Фонду енергоефективності «Перші ластівки», отримавши грант від Європейського Союзу та уряду Німеччини на проведення енергомодернізації будинку (загальна вартість проекту 486,5 тис грн, з яких грантові кошти 291,9 тис грн).

Цьогоріч Харківська обласна рада як територіальний координатор Проєкту «Угода мерів - Схід» разом з містами-підписантами приєдналася до Європейського тижня сталої енергії.
Харківська обласна рада надає консультативно-методичну допомогу підписантам разом з основним партнером - Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова, з яким укладено відповідний меморандум.

У заході прийняла участь Оксана Кисіль - національний експерт проекту «Угода Мерів – Схід» в Україні, яка  розповіла громадам - учасникам, як приєднатися до ініціативи ЄС «Угода мерів", зазначила, які кроки потрібно для цього зробити першочергово та які вигоди отримують громади від проєкту.

Від Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова виступила Валентина Прасол – директорка центру підвищення кваліфікації (ХНУМГ ім. Бекетова). Вона поінформувала про освітню програму інтенсивного навчання енергоменеджерів для громад підписантів «Угода Мерів», про вигоди, які отримує громада у разі фахової підготовки енергоменеджеру. Навчання буде проведено в рамках виконання Комплексної програми «Розвиток місцевого самоврядуванняв Харківській області на 2017-2021 роки» п. 5.9 «Підтримка та співфінансування заходів у рамках Угоди Мерів у Харківській області».

Модератор заходу, керівниця Управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків Харківської обласної ради Олена Кулик наголосила, що проєкти, які кожна громада Харківщини можуть реалізувати в якості підписантів Угоди, відкривають широкі можливості для залучення додаткових коштів, які дозволяють вирішувати конкретні питання енергомодернізації.

 

Інформація бажаючим долучитися до ініціативи 

Презентація "Угода мерів  - перспективи та можливості для громад"

Презентація "Освітня програма інтенсивного навчання енергоменеджерів"

 

Довідково:

Харківська обласна рада з листопада 2014 року долучилася до ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів» як територіальний координатор, уклавши Угоду з Генеральним Директоратом з Енергетики Європейської Комісії.

Угода Мерів – це ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність.

Харківська обласна рада, в рамках укладеної Угоди: популяризує підписання «Угоди Мерів» серед громад області;підтримує постійний зв'язок між містами-підписантами Угоди;забезпечує процес обміну досвідом;просуває «Угоду Мерів» на різноманітних заходах;інформує Європейську Комісію про досягнуті результати і власний внесок у стратегічне просування «Угоди Мерів». Наразі 18 міст Харківської області приєдналися до провідної ініціативи ЄС «Угода мерів - Схід».

IMG_7097
IMG_7067
IMG_7073
IMG_7074
IMG_7076
IMG_7084

 

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я