За ініціативи президента Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, голови обласної ради Сергія Чернова у рамках підготовки до проведення загальних зборів представників Асоціації у Будинку рад обговорювали основні положення організації та проведення місцевих виборів у контексті нових положень Виборчого кодексу України.

В обговореннях, що відбулися в режимі онлайн, взяли участь: перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов; радник Асоціації з питань комунікацій та виборчого процесу Яна Брусенцова; представники кафедри конституційного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; а також фахівці виконавчого апарату Харківської обласної ради.

Як наголосив голова обласної ради Сергій Чернов, часу залишилось дуже мало, а питань, які потрібно вирішити обов’язково, ще багато. По-перше, цьогорічні місцеві вибори організовуватимуться на новій територіальній основі. По-друге, відповідно до приписів Виборчого кодексу, у рік проведення чергових місцевих виборів перші місцеві вибори призначаються та проводяться разом з черговими. До того ж, цьогорічні чергові та перші вибори депутатів місцевих рад організовуватимуться і проводитимуться за новими виборчими системами.

«Наше завдання якомога швидше розібратися у нових змінах Виборчого кодексу України та провести в області роз’яснювальну роботу. Бо без допомоги громадам на місцях буде важко розібратися у змінах законодавства, враховуючи низку важливих особливостей цьогорічних виборів», – зазначив Сергій Чернов.

На думку учасників онлайн наради, значна кількість нововведень у виборчому законодавстві є серйозним викликом для усіх учасників виборчого процесу. Особливо складно буде територіальним та дільничним виборчим комісіям, на яких покладено підготовку та проведення виборів на місцях.

Серед інших проблемних питань – складність виборчого бюлетеня, як для пересічного виборця так і для членів комісій, що рахуватимуть голоси. Крім того, у кодексі є статті, які конфліктують із Конституцією, наприклад, якщо йдеться про вибори до районних рад у громадах, межі яких співпадають і районами.

Під час обговорення, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації Микола Тітов зауважив, що у частині проведення місцевих виборів, особливо до районних рад, кодекс недопрацьований так само, як не доведена до кінця сама реформа з децентралізації.

Сергій Чернов запропонував проаналізувати усі зауваження та питання до Виборчого Кодексу та звернутися за відповідними роз'ясненнями до Центральної виборчої комісії.

«Вважаю, що необхідно сформулювати основні принципові речі, які є на сьогодні незрозумілими, стосовно того, яким чином організувати виборчий процес. Де можна знайти необхідну кількість підготовлених людей, що організовуватимуть та супроводжуватимуть виборчий процес на рівні дільничної та територіальної комісій. Отримавши відповіді на питання, ми зможемо повернутися до обговорення та роз’яснення у форматі загальних зборів чи семінару», – сказав голова обласної ради.

IMG_6709
IMG_6715
IMG_6725
IMG_6730
IMG_6727
IMG_6723

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я