Перебуваючи з робочою поїздкою у Харківському районі області, Сергій Чернов відвідав провідне насінницьке підприємство «Елітне» Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва Національної академії аграрних наук України, де поспілкувався з трудовим колективом та оглянув дослідні площі, на яких вирощують новітні високоврожайні зернові. 

«2020 рік видався складним для усіх галузей виробництва, сільського господарства зокрема. Ми бачимо, яка склалася ситуація в південних областях, тому зберегти та зібрати врожаї на полях східної частини України набуває стратегічного значення. Цей рік довів, що вітчизняна селекція найефективніша у будь-яких умовах», – підкреслив Сергій Чернов.

Також він звернув увагу на тому, що у поточному році Харківська область не буде забезпечена в достатній кількості гречкою, житом та цукром власного виробництва, разом з тим, очікується високий рівень врожаю інших зернових культур.«Сьогодні у сільськогосподарському виробництві успішно використовуються наукові розробки. Завдяки чому ми маємо високий рівень продуктивності на полі, у тваринництві. Минулого року було зібрано вражаючі обсяги зернових – на рівні 4,5 млн тон. Сподіваюсь, що цього року досягнемо високих показників», – зазначив голова обласної ради.

Сергій Чернов також ознайомився з агротехнологічними та селекційними досягненнями Інситуту рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН та оглянув демонстраційно-технологічний полігон посівів польових культур, зокрема частину, на якій вирощується селекційний сорт тритикале озимого «Пластун Волинський».

За словами Віктора Кириченка, члена-кореспондента Академії аграрних наук України, ця культура має унікальні властивості, оскільки є стійкою до різних температурних умов, її можна засівати як у серпні так і у листопаді.

«Тритикале це біологічний мікс ячменю та пшениці, який дозволяє виробляти хлібобулочні вироби для здорового харчування, в яких не міститься глютен. Також тритикале успішно використовується у тваринництві. Завдяки нашій селекції вже у шести областях країни вирощують цю культуру. Взагалі на наших площах вирощуються 13 селекційних культур, у жодному рослинницькому інституті країни немає такої кількості видів. У нас збереглася класична дев’ятипільна сівозміна, якій 45 років», -–пояснив науковець.

Сьогодні загальна площа Дослідного господарства «Елітне», яке є провідним насінницьким підприємством країни становить понад 2000 га. Елітнянське насіння відомо не тільки серед вітчизняних виробників, але і набуває популярності на міжнародній арені: насіння соняшнику успішно вирощується на ланах Казахстанського степу, воно повністю адаптоване під умови вирощування даної агрокліматичної зони; партнерами з Німеччини придбано насіння озимого тритикале; відбувся обмін зразками насіння сільськогосподарських культур з Китайською народною республікою; агрокомпанії з Туреччини зацікавлені в придбанні насіння новітніх гібридів кукурудзи української селекції.

Щороку в господарстві відпрацьовуються нові технології вирощування сільськогосподарських культур, закладаються досліди на полях, а також розробляються нові підходи до насінницької справи.

IMG_1716
IMG_1572
IMG_1581
IMG_1585
IMG_1590
IMG_1592
IMG_1633
IMG_1706
IMG_1782
IMG_1835
IMG_1841
IMG_1862
IMG_1859
IMG_1877
IMG_1919
IMG_1926
IMG_1941
IMG_1515
IMG_1967
IMG_1529
IMG_1547
IMG_1556
IMG_1561

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я