|
На Харківщині стартував збір плазми з антитілами до COVID-19
|
Заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач одним із перших в регіоні став донором для сприяння створення препаратів на основі плазми крові тих, хто перехворів на COVID-19.
Наразі, серед мешканців області донорами плазми стали майже сто осіб, які перехворіли на коронавірусну хворобу і мають довідки про одужання. За словами директора Харківського обласного центру заготівлі та переробки плазми «Харків-Плазма» Галини Сіроштан, така тенденція не є позитивною.
«Для початку досліджень необхідно мінімум 300 літрів плазми, а це близько 500 донорів. В області серед 866 захворілих за даними вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України одужала лише третина – 208 осіб», – пояснила директор «Харків-Плазма».
Для прискорення старту досліджень розробки ліків із реконвалесцентної плазми, донором став й Володимир Скоробагач: «Я, як людина, яка перехворіла на цю недугу, розумію наскільки важливо, щоб такий препарат щонайшвидше з’явився і став доступним. Адже його створення врятує здоров’я і навіть життя тисячам людей. Я на собі відчув саму хворобу та наслідки. Ускладнення від вірусу вплинули на роботу організму в цілому. І я відчуваю це до сьогодні».
Заступник голови Харківської обласної ради на своєму прикладі закликав перехворілих на COVID-19 щонайшвидше проявити ініціативу й допомогти у розробці препарату, здавши кров на плазму. «Наша спільна справа – боротьба зі смертельною недугою COVID-19, яка загрожує кожному з нас і людству в цілому».
Так для виготовлення ліків у центрі «Харків-Плазма» потребують донорів у двох категоріях:
- донори плазми, що мають, підтверджений документами, діагноз коронавірусна хвороба,
- донори плазми, які потенційно могли перехворіти COVID-19.
«Якщо донор мав гостру пневмонію, тяжкі форми ГРВІ в період березень – квітень 2020 року, за рішенням лікаря-терапевта плазмацентру під час донації у донора відберуть проби для безкоштовного тестування на наявність антитіл до COVID-19. Аналіз проводитиметься методом ІФА, – повідомила Галина Сіроштан. – Але прийматимемо виключно тих донорів, які протягом останніх 14 днів вже не мали симптомів ГРВІ».
Директор центру «Харків-Плазма» також розповіла, що на відміну від вакцин, які ініціюють створення антитіл до хвороби в організмі пацієнта, розроблений препарат вже буде містити в собі антитіла. Для початку, зібрану плазму планують обстежувати та деякий час витримають в карантині, а згодом вона буде спрямована в R&D центр компанії Biopharma, де українські науковці разом з колегами з-за кордону розроблятимуть і тестуватимуть нові ліки, проводитимуть клінічні випробування препарату потенційно ефективного від COVID-19.
Довідково: Харківський обласний центр заготівлі та переробки плазми «Харків-Плазма» входить до групи Biopharma – українська біофармацевтична компанія, яка є однією із 10 найпотужніших світових фармвиробників. Це єдиний завод в Східній Європі, який має найсучасніші технології, виробляє та розробляє препарати із донорської плазми людини уже майже 50 років.
Харків-Плазма працює за адресою: м. Харків, вул. Академіка Павлова, 271, будівля «Радмір Експохол», з 08:00 до 17:00 (крім вихідних), тел.: 0672470885, Facebook.
Для донорів з діагнозом COVID-19 працює і всеукраїнська гаряча лінія 0800 600 003.