Державна служба якості освіти України спільно з Чеською шкільною інспекцією 22 травня 2020 року провели міжнародний онлайн-семінар «Якісна школа та підходи щодо її оцінювання: проведення оцінювальної роботи на рівні школи» для освітян Харківської області.

Семiнар відбувся в рамках проєкту «Розвиток системи оцінювання якості освіти в регіонах України», який реалізується Асоціацією з міжнародних питань у співпраці з Чеською шкільною інспекцією та Державною службою якості освіти України, за підтримки Чеської агенції розвитку.

Учасниками онлайн-семінару стали майже 400 керівників закладів загальної середньої освіти області, засновників шкіл, представників органів місцевого самоврядування і місцевих органів управління у сфері освіти, управління Державної служби якості освіти у Харківській області, громадських організацій та медіа.

Мета заходу – надання практичної допомоги засновниками і керівникам закладів загальної середньої освіти щодо здійснення самооцінювання діяльності школи як складової розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Семінар відкрила заступник голови Державної служби якості освіти України Алла Бондар, яка привітала всіх учасників семінару і розповіла про спільні дії української та чеської сторін щодо розбудови якісної школи.

Ондржей Андрис, заступник головного шкільного інспектора Чеської Республіки, презентував досвід організації самооцінювання шкіл, який реалізовано у Чехії в межах проєкту «Шлях до якості».

У своєму виступі Ондржей Андрис зазначив: «Сучасна школа повинна відповідати змінам у суспільстві та світі, а регулярне оцінювання та самооцінювання діяльності школи – це інструмент підвищення якості освіти. Саме тому засновники шкіл, їх керівники мають ураховувати результати як зовнішнього, так і внутрішнього оцінювання під час планування роботи закладу освіти. Головна мета регулярного, спрямованого на всі аспекти діяльності школи оцінювання – сприяння підвищенню якості освіти в конкретній школі та підтримка успіху кожного учасника освітнього процесу».

Учасники семінару отримали відповіді на питання: що таке «якісна школа», як її створити, якою є її візія, концепція розвитку, яким вимогам вона повинна відповідати; ознайомились з особливостями зовнішнього і внутрішнього оцінювання діяльності чеської школи, підходами до лідерської функції директора школи та ідеями підтримки системи лідерства.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я