Сьогодні у Будинку рад голова Харківської обласної ради Сергій Чернов провів розширене онлайн-засідання Ради партнерів-бенефіціарів «Ефективна первинна медицина в громаді».

Серед учасників онлайн-обговорення: голова постійної комісії з питань бюджету Харківської обласної ради, заступник голови Ради партнерів-бенефіціарів Людмила Немикіна; перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов; начальник управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради, секретар Ради партнерів-бенефіціарів Олена Кулик.

Учасники засідання підбили підсумки роботи проєктної команди та затвердили строки, план заходів та конкурсну документацію другого етапу конкурсу мінігрантів в умовах карантину та на подальшу перспективу.

«Другий етап конкурсу мінігрантів буде розрахований на центри первинної медико-санітарної допомоги, органи місцевого самоврядування, на території яких функціонують заклади первинної ланки медицини, а також на лікарів приватної практики. Загальний бюджет другого етапу конкурсу мінігрантів складає 100 тисяч євро», – розповів Сергій Чернов, який очолює Раду партнерів-бенефіціарів проекту.

Отримані кошти можна буде витратити на впровадження стратегічних планів розвитку первинної медицини, зміцнення кадрового потенціалу, додаткової освіти медичних працівників, для підвищення якості медичних послуг населенню. Також заклад може придбати нове обладнання для сучасних методів діагностики.

Оцінювання проєктних заявок буде здійснено у два етапи. На першому етапі проводитиметься технічна оцінка заявників на предмет відповідності відбірковим критеріям Проєкту. На другому етапі – оцінювання проектних заявок Конкурсною комісією, згідно з критеріями відбору та методикою, затвердженою Радою партнерів-бенефіціарів.

Голова обласної ради підкреслив, що перший етап конкурсу показав ефективні результати, 12 громад Харківщини змогли за власними першочерговими потребами цілеспрямовано поліпшити умови організації первинної допомоги в амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини.

«Це буде стимулювати органи місцевого самоврядування, центри надання первинної медичної допомоги, лікарів приватної практики брати участь у таких проектах та залучати додаткові кошти для ремонту будівель, закупівлі нового обладнання, навчання фахівців та створення умов для їх роботи», – підкреслив Сергій Чернов.

Заявку на мінігрант та конкурсну документацію можна подати з 10 квітня до 4 травня 2020 року. Визначення переможців відбудеться до 22 травня 2020 року. Термін реалізації мінігрантів: червень-листопад 2020 року.

Довідково: Конкурс мінігрантів є частиною проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», який реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» та фінансується Європейським Союзом.

Конкурс проходить в два етапи: перший відбувся у 2019 році, другий – у 2020.

Проєкт реалізується Харківською обласною радою (Координатор проекту), ГО «Агенція змін «Перспектива», ГС «Українсько-Німецька Медична Асоціація» та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

Проєкт створено задля розбудови ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області шляхом підвищення обізнаності громадськості про медичну реформу, навчання та консультування лікарів, керівників медзакладів та представників місцевого самоврядування, надання мінігрантів для покращення медичних послуг та вивчення кращих місцевих та міжнародних практик.

IMG_9271
IMG_9247
IMG_9250
IMG_9265
IMG_9262
IMG_9275
IMG_9278

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я