Таке рішення було ухвалене сьогодні під час засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке відбулося у Будинку рад за участю голови обласної ради Сергія Чернова.

Головна причина введення надзвичайної ситуації – фіксування випадків захворювання COVID-19 на території Харківщини. Про статистику поширенням коронавірусного захворювання на теренах України і регіону розповіла Любов Махота, в.о. Державного санітарного лікаря Харківської області.

За її словами, в Україні лабораторно підтверджено 41 випадок COVID-19, захворювання розповсюдилося на 9 областей, міста Київ і Харків.

Крім цього, у двох мешканців Харківської області виявлено підозру на захворювання – у одного при розтині, інший госпіталізований у Києві. Лабораторне дослідження щодо цих випадків триває.

«Найбільш напружена ситуація, – зазначає фахівець, – склалася на сьогодні у Чернівецькій області, де зафіксовано 25 підтверджених випадків, і вже встановлена місцева передача вірусу.

У Харківській області за медичною допомогою з клінікою ГРВІ за останній тиждень звернулися 28 осіб, які повернулися з неблагополучних у санітарно-епідеміологічному аспекті країн, 19 із них госпіталізовані, у 16 визначено інший етіологічний чинник захворювання, у 3 людей хвороба триває».

В цілому після закриття кордонів на приліт літаків в Україну повернулося 2403 громадянина. Один з таких пасажирів був госпіталізований до Харківської обласної клінічної лікарні з симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції. Іншим рекомендована самоізоляція.

Також громадяни поверталися спецрейсами через аеропорт «Бориспіль», залізничний і автомобільний транспорт. Завдяки співпраці з поліцією виявлено факт порушення вимог самоізоляції.

Виконуюча обов’язки Державного санітарного лікаря Харківської області наголосила на необхідності застосування маски, особливо у транспорті й магазинах, а також підкреслила важливість дисциплінованого дотримання режиму карантину.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я