Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», зважаючи на рішення позачергового засідання  Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, протоколу позачергового засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 підписав розпорядження "Про невідкладні заходи щодо протидії поширенню коронавірусу COVID-19".

Відповідно  до статей 29 та 30 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», зважаючи на рішення позачергового засідання  Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол від 10 березня 2020 року № 2), беручи до уваги протокол позачергового засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області № 5 від 12 березня 2020 року, з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 та у зв’язку з установленням з 12 березня до
03 квітня 2020 року на усій території України карантину:

 1. Рекомендувати органам місцевого самоврядування регіону, керівникам підприємств, установ, закладів, що перебувають у спільній власності територіальної громад сіл, селищ, міст області, розробити заходи щодо забезпечення неухильного виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та положень, зазначених у протоколі позачергового засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області
  № 5 від 12 березня 2020 року.
 2. Працівникам виконавчого апарату обласної ради вжити основні превентивні заходи щодо уникнення можливості захворювання, а саме:
 • обмежити відвідування громадських місць, закладів громадського харчування та інших місць великого скупчення людей;
 • максимально уникати місця скупчення людей, місця масового відвідування;
 • уникати контакту з особами, які мають прояви інфекційних захворювань;
 • запровадити режим регулярного провітрювання службових приміщень, за можливості - здійснювати дезінфекційні заходи;
 • часто мити руки та прагнути не торкатися очей, носа або рота руками;
 • уникати рукостискань, обіймів, поцілунків;
 • прикривати ніс і рот при чханні або кашлі;
 • максимально обмежити фізичне контактування та виконувану роботу максимально здійснювати шляхом віддаленого доступу із застосуванням електронних засобів комунікацій, новітніх технологій та поштового зв’язку;
 • надати можливість (за наявності підстав та з урахуванням виробничої потреби) оформляти щорічні відпустки та інші види відпусток, передбачених законодавством, у тому числі матерям або іншім особам, зазначеним у частині третій статті 18 Закону «Про відпустки», для догляду за дитиною віком до 14 років, на період оголошення карантину на відповідній території;
 • обмежити (скасувати) відрядження, у тому числі закордонні.

Запровадити режим профілактичного спостереження за особами з числа працівників виконавчого апарату обласної ради. При вияві ознак інфекційного захворювання рекомендувати не займатись самолікуванням, обмежити контакт із оточуючими та звернутися до лікаря.

 1. На період карантину (з 12 березня до 03 квітня 2020 року) до особливого розпорядження:

3.1. Рекомендувати депутатам Харківської обласної ради:

 • обмежити спілкування, зустрічі з виборцями та участь у інших масових заходах;
 • зменшити переміщення по території області, країни в цілому та за кордон.

3.2. Скасувати проведення особистих прийомів громадян у громадській приймальні обласної ради та у зв’язку із цим внести відповідні зміни до графіку роботи обласної ради, виконавчого апарату та графіку прийому громадян.

3.3. Скасувати або максимально перевести у режим телефонних або відеоконференцій проведення  представниками Харківської обласної ради ефірів, пресконференцій у Будинку рад та за його межами.

3.4. Рекомендувати Обласному комунальному виробничо-експлуатаційному підприємству "Держпром" (директор Микола Чехунов) вжити додаткових заходів щодо дезінфекції місць загального користування у Будинку рад (вул. Сумська, 64) та Будівлі «Держпром» (пл. Свободи, 5).

 1. З метою уникнення розповсюдження неправдивої інформації щодо поширення на території України коронавірусу COVID-19 та епідеміологічної ситуації в Харківській області, в тому числі й через засоби масової інформації та соціальні мережі, що може призвести до паніки серед населення:
 • працівникам виконавчого апарату обласної ради користуватися лише перевіреною інформацією з офіційних джерел;
 • попередити працівників виконавчого апарату обласної ради про дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність, яку несуть особи, винні у вчиненні таких порушень, як надання інформації, що не відповідає дійсності (стаття 27 Закону України «Про інформацію»).
 1. Постійній комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров'я, реабілітації учасників бойових дій та АТО (Володимир СВЯТАШ), керуючому справами виконавчого апарату обласної ради (Сергій КЛИМЕНКО), управлінню з питань комунальної власності виконавчого апарату обласної ради (Марина БУР’ЯНОВА) координувати поточну діяльність та проводити моніторинг протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території Харківської області. У разі необхідності вжиття відповідних заходів терміново інформувати керівництво обласної ради.
 2. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної ради (Володимир СКОРОБАГАЧ) та керуючого справами виконавчого апарату обласної ради (Сергій КЛИМЕНКО).    

 

Голова обласної ради                                                              Сергій ЧЕРНОВ


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я