Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь у нараді щодо актуальних питань європейської інтеграції, яку провів сьогодні у Будинку рад Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба. 

На заході були присутні народні депутати, голови постійних комісій та депутати обласної ради, керівники установ та організацій Харківщини.

Як зазначив в ході наради голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, реформи, що проводяться сьогодні у напрямі децентралізації на перший план виводять державну регіональну політику і роль регіонів, муніципалітетів безумовно зростає.

«Звісно, необхідно посилювати відповідальність. Потрібно розвивати спектр можливостей місцевої дипломатії для залучення інвестицій. Показники зовнішнього товарообігу, а це 3 млрд 300 млн доларів, які ми сьогодні маємо в регіоні, у тому числі 30 відсотків з країнами ЄС, свідчать про позитивну динаміку. Однак не можуть задовольнити, враховуючи потенціал нашого регіону, промислові та інтелектуальні можливості, які ми не використовуємо в повній мірі, – наголосив Сергій Чернов. – Щоб прийшов інвестор, насамперед, слід сформувати довіру до влади, встановити прозорі умови і зрозумілі механізми, лише тоді будуть реалізовані важливі для нас проєкти».

Сергій Чернов підкреслив, що обласна рада, депутатський корпус провадить активну місцеву дипломатію: понад 100 заходів міжнародного та міжрегіонального співробітництва, 15 угод з різними країнами. «Але не обсяги заходів є визначальним фактором ефективності роботи, а саме кількість реалізованих проєктів та коштів, які вдалось залучити для розвитку територій. В області ми реалізуємо багато проєктів, які фінансуються Європейським Союзом. Ми пройшли міжнародний аудит і це дає надію, що ми збережемо цю динаміку, напрацюємо нові інституції і разом з усіма гілками влади об’єднаємо зусилля, щоб підсилити європейський вектор роботи, як результат, матимемо насамперед розвиток економіки, підвищення якості послуг та рівня життя людей», – наголошує голова облради.

Також керівник депутатського корпусу області наголосив на важливості організації роботи з навчання кадрів усіх органів влади працювати за європейськими принципами: «Маю надію що Школа Європейського союзу з підготовки кадрів для органів державної влади і місцевого самоврядування відкриє штаб-квартиру в Україні, я виступав з цією пропозицією у вересні на щорічній конференції CORLEAP. Ця ідея полягає в тому, щоб ми змогли залучити кращі практики з країн Європейського Союзу й використати досвід, який там накопичений багатьма десятиріччями».

IMG_5247
IMG_5099
IMG_5124
IMG_5114
IMG_5155
IMG_5250
IMG_5197
IMG_5240
IMG_5209
IMG_5221
IMG_5185
IMG_5211
IMG_5251
IMG_5138
IMG_5150
IMG_5152
IMG_5175
IMG_5157
IMG_5248
IMG_5168
IMG_5160
IMG_5173
IMG_5171
IMG_5166
IMG_5167
IMG_5178
IMG_5180
IMG_5181
IMG_5256
IMG_5262

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я