Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь в урочистому засіданні Вченої ради Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна з нагоди 215 річниці з моменту відкриття вузу, який подарував світу 150 тисяч випускників, 79 лауреатів Державних премій України, 3 лауреати Нобелівських премій.

Очільник обласної ради привітав професорсько-викладацький склад та студентство з визначною річницею в житті університету, який є гордістю не лише Слобожанщини, а й всієї України: Каразінський традиційно посідає найвищі щаблі національних рейтингів та вже вкотре входить у низку потужних університетів світового класу. Минулого року університет увійшов до списку топ-500 кращих університетів світу, та став найкращим серед українських закладів вищої освіти за результатами відомого рейтингу World University Ranking.

«Ви завжди були і, переконаний, будете провідником наукових новацій та інноваційних розробок, – говорить Сергій Чернов, – адже ваші здобутки та добра слава одного з найстаріших університетів Східної Європи ширяться далеко за межі України.

За роки функціонування  університет зумів налагодити міцну міжнародну співпрацю, зміг стати об’єднуючою ланкою між Україною  та багатьма країнами світу, які довіряють вам своїх студентів. Чим, безперечно, виш завдячує кожному, хто причетний до свого становлення та розвитку. Адже завдяки злагодженій діяльності всіх поколінь керівників та педагогів сьогодні ми бачимо його таким величним та авторитетним».

Всі сучасні наукові напрямки фундаментальної науки та центри створення інноваційної продукції світового рівня, наголошує Сергій Чернов, зосереджені саме тут. Невипадково в університеті навчалися та працювали три лауреати Нобелівських премій – Ілля Мечников, Лев Ландау, Саймон Кузнець.

З нагоди ювілею університету та за значний особистий внесок науковців каразінського їм вручені високі відзнаки: Сергій Чернов нагородив   Грамотою обласної ради проректора з адміністративно- господарчої роботи Володимира Пахаренка, декана факультету комп’ютерних наук Валентина Лазурика; Подяку голови  Харківської обласної ради отримали завідувач кафедри української мови філологічного факультету Микола Філон, завідувач Проблемної лабораторії іонних процесів ННІ «Фізико-технічний факультет» Валентин Бобков.

Довідково:

За 215 років існування університет закінчили понад 150 тис осіб. Понад 100 випускників університету стали дійсними членами і членами-кореспондентами Академії Наук УРСР і України, 79 співробітників університету стали лауреатами Державних премій України в галузі науки і техніки. За роки незалежності науковці університету отримали 29 Державних премій в галузі науки і техніки. Університет має видатні наукові результати у дослідженні космосу, ядерної фізики, фізиці плазми, хімії, нанотехнології, матеріалознавства тощо.

Сьогодні в університеті працює 17 факультетів, 5 навчально-наукових та 3 науково-дослідних інститути, навчаються понад 16 000 студентів, аспірантів, докторантів. Класичну освіту в університеті здобувають понад 4 000 іноземних студентів та понад 100 слухачів підготовчого відділення. Підготовка фахівців здійснюється більш ніж за 100 освітніми програмами, охоплюючи весь спектр сучасної класичної університетської освіти.

IMG_3287
IMG_3328
IMG_3339
IMG_3445
IMG_3353
IMG_3381
IMG_3476
IMG_3386
IMG_3403
IMG_3346
IMG_3421
IMG_3436
IMG_3442
IMG_3461
IMG_3464
IMG_3305
IMG_3290
IMG_3323
IMG_3336
IMG_3368
IMG_3373
IMG_3385
IMG_3412
IMG_3468
IMG_3483

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я