Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов сьогодні був гостем програми «Тема дня» на UA: Харків. Децентралізація влади, дооб’єднання громад, новий бюджет і правила конкурсу «Разом в майбутнє» обговорювалися під час цього прямого ефіру. Загалом йшлося про зміни, які чекають на нас у 2020 році.

«Ми чекали, що будуть прийняті зміни до Конституції України в частині децентралізації, - говорить Сергій Чернов. - Президент України за останній час двічі подавав до Верховної Ради зміни до Конституції. Сьогодні, на жаль, він їх відкликав. Те, що планувалося повністю змінити систему адміністративно-територіального устрою і систему управління в органах виконавчої влади і органах місцевого самоврядування, насамперед, на субрегіональному і регіональному рівнях, закріплення інституту вже створених громад на базовому рівні, дещо відкладається. Наскільки довго у часі, невідомо. Можу лише повторити: на жаль».

Невтішними, на думку голови облради, є й підготовлені у Верховній Раді зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

«Вчора я був на засіданні профільного Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, де був погоджений законопроект, який вносить зміни до чинного закону про місцеве самоврядування. Зміни зводяться до того, аби дати безпрецедентне право Кабінету Міністрів виходити з ініціативою і змінювати межі районів; визначати центри ОТГ. І я не виключаю можливості, що цей законодавчий акт найближчими днями буде прийнятий Верховною Радою».

Тоді, уточнює Сергій Чернов, Уряд зможе визначати центри громад. Сьогодні, відповідно до закону, це роблять сільські, селищні, міські ради, які об’єднуються. Тож, є небезпека втрати діалогу із тими, хто проживає на визначених територіях.

При обговоренні теми  об’єднання громад, Сергій Чернов висловив переконання, що цей крок все ж потрібно зробити тим, хто досі не наважився. І бажано самостійно, виходячи з власних міркувань та інтересів. Адже вибори, які відбудуться у жовтні, не можуть проходити для громадян однієї країни у різних юридичних і територіальних площинах; дооб’єднання громад відбудеться, але вже не за добровільним механізмом.

Говорячи в цілому про перспективи 2020 року, Сергій Чернов, констатував, що навряд чи він буде простим: попереду місцеві вибори, а значить, політичних протистоянь не оминути. Та важливо при цьому не змінювати курс і приділяти максимум уваги розвитку економіки й створенню умов для бізнесу.

IMG_2329
IMG_2288
IMG_2314
IMG_2340
IMG_2298
IMG_2310
IMG_2321

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я