«З року в рік Чугуїв пришвидшує темп у наданні соціальних послуг, знаходячи для цього нові підходи та форми. Сьогодні керівники рад з усіх куточків Харківщини мали змогу ознайомитися з цікавими проектами, які переконаний, гідні якомога ширшого розповсюдження», – зазначив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час семінару з вивчення кращих практик формування мережі надання соціальних послуг у Чугуєві. 

Особливе місце у структурі соціальної мережі Чугуєва, виділяє голова облради, посідає Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Шанс», який демонструє значні успіхи, надаючи реабілітаційні послуги дітям за провідними напрямками реабілітації.

Зокрема, у закладі відкрито відділення раннього втручання, прийоми дітей проводять фахівці Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності; дітей з порушеннями розвитку забезпечують перевезенням до центру та у зворотному напрямку безкоштовно Соціальним таксі.

«Для дітей з особливими потребами завдяки участі Центру в обласному конкурсі розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» відкрито контактний зоопарк на території закладу, – розповідає голова обласної ради. – Спільними зусиллями із керівництвом закладу намагаємося зробити все, щоб діти отримували якісні медичні послуги та якнайменше відчували дискомфорт».

Так, у 2019 році Центр надав різні послуги 119 дітям з порушеннями розвитку (35 дітям групи ризику та 84 дітям з інвалідністю, в т.ч. 9 паліативним дітям), з яких 109 дітей було включено до програми реабілітації (31 дитина групи ризику та 78 дітей з інвалідністю), 36 дітей проходили курс реабілітації повторно. З цих дітей 79 мешкають у Чугуєві, 30 - в інших населених пунктах.

Директор Центру «Шанс» Олександр Лисенко повідомив, що належна увага в закладі приділяється й залученню додаткових ресурсів за рахунок участі в різних проектах, як міжнародних, так і місцевих.

«Тільки протягом 2019 року Центр залучив додатково понад 100 тис грн благодійної допомоги, а також реабілітаційне обладнання на суму 76,4 тис грн та кошти на розширення матеріально-технічної бази. А спільними зусиллями з Фондом розвитку міста було проведено капітальний ремонт приміщень», – розповів Олександр Лисенко.

Надання якісних соціальних послуг, а також максимально широке розповсюдження цих кращих практик – свідчення ефективності влади, наголошує Сергій Чернов, те, що необхідно і великому місту, і маленькому селу. Тож, обласна рада всіляко сприятиме популяризації вдалих ініціатив.

IMG_2012
IMG_2031
IMG_2075
IMG_2254
IMG_2131
IMG_2092
IMG_2232
IMG_2134
IMG_2094
IMG_2142
IMG_2206
IMG_2066
IMG_2217
IMG_2074
IMG_2257
IMG_2213
IMG_2032
IMG_2087
IMG_2057
IMG_2178
IMG_2202

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я