Досвід впровадження та інноваційні підходи Чугуєва у формуванні мережі надання соціальних послуг переймали голови, керівники та фахівці місцевих рад області під час практичного семінару.

Соціальні послуги мешканцям Чугуїва надаються комунальними установами, такими як – територіальний центр соціального обслуговування, соціально-психологічної реабілітації дітей, служба для сім’ї, дітей та молоді, а також центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Шанс».

За словами Чугуївського міського голови Галини Мінаєвої, загальний обсяг фінансування комунальних установ з місцевого бюджету у 2019 році склав понад 12 млн грн.

Серед кращих соціальних послуг під час презентації було акцентовано на   службі «Соціальна няня», що по суті є короткотривалим доглядом за дитиною. Як розповіла Вікторія Корощупова, директор Чугуївського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сервіс користується великим попитом у родинах, які гостро потребують соціальної підтримки.

«Одинокі матері, багатодітні сім'ї, а також ті, які виховують дітей-інвалідів, мають змогу уникнути бездоглядності малюків. У 2018 році послугою скористалися 30 чугуївських родин, а в 2019 їх вже було 43», – підкреслила Вікторія Корощупова.

Із практикою надання соцпослуг людям похилого віку, особам із інвалідністю та психічними захворюваннями присутніх ознайомила директор територіального центру надання соціальних послуг Тетяна Семилєтова.

Заклад відомий широким сектором обслуговування, серед яких паліативний та догляд вдома, а також соціальна адаптація, реабілітація, консультування, представництво інтересів, у тому числі для осіб без постійного місця проживання. Протягом 2019 року у відділеннях територіального центру соціальні послуги отримали 2425 осіб, в тому числі за 468 – доглядали вдома та паліативно 22 людини.

Також у Центрі є тренажерний зал, соляна кімната, ЛФК, кімната психологічного розвантаження, запроваджені оздоровчі комплекси, літній 10-денний відпочинок на березі Сіверського Дінця. Працюють унікальні майстерні з навчання гончарному мистецтву, художньому розпису гончарних виробів, а також діють школа живопису експрес-методом, заняття рукоділлям із застосуванням різних технік, тощо.

Крім того, перебуваючи на лікуванні, кожен бажаючий має можливість навчитись користуватис комп’ютерною технікою, відкрити електронний кабінет в Ощадбанку чи поспілкуватися скайпом з рідними.

За значні досягнення та розширений спектр послуг територіальний центр соціального обслуговування було відзначено на Всеукраїнському конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування-2018».

IMG_2012
IMG_2031
IMG_2075
IMG_2254
IMG_2131
IMG_2092
IMG_2232
IMG_2134
IMG_2094
IMG_2142
IMG_2206
IMG_2066
IMG_2217
IMG_2074
IMG_2257
IMG_2213
IMG_2032
IMG_2087
IMG_2057
IMG_2178
IMG_2202

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я