Під час сьогоднішнього розширеного засідання проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», що відбулося у Будинку рад, підбивалися підсумки конкурсу мінігрантів для громад. Учасниками заходу були голова Ради партнерів-бенефіціарів, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, члени ради-бенефіціарів, представники територіальних громад.

Завдяки успішній реалізації конкурсу мінігрантів проєкту первинна медицина в громадах Харківщини стала ще доступнішою і більш якісною, особливо для жителів віддалених від центру громади сільських територій.

Одним з важливих компонентів цього наймасштабнішого для області медичного проєкту є конкурс мінігрантів і сьогодні переможці першого конкурсу мінігрантів презентували втілені ініціативи та отримали відповідні сертифікати.

Під час відкриття засідання Сергій Чернов зазначив, що під час децентралізації, коли всі повноваження віддаються на первинний рівень, для всіх сільських територій важливо, аби послуги надавалися якісно, особливо медичні.

За словами Сергія Чернова, 12 громад Харківщини змогли за власними першочерговими потребами цілеспрямовано поліпшити умови організації первинної допомоги в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини. Особливо актуальним для громад було питання оновлення медичного обладнання, зокрема лабораторного й діагностичного. Конкурсанти придбали спірографи, демоскопи, біохімічні аналізатори, гемоаналізатори.

«Нині ми на екваторі нашого проєкту – подолано 15 із 30 місяців. За цей час ми отримали 54 заявки з районів на конкурс медичних мінігрантів. За результатами оцінювання було обрано 12 проєктів на загальну суму 3,5 млн грн, співфінансування в рамках проєкту з обласного бюджету склало 3 млн грн, – розповідає Сергій Чернов. – Завдання з одного боку просте перед нами стояло, а з іншого – амбітне. Головне, що абсолютно своєчасно ми вийшли з такою ініціативою й стали єдиною областю, яка отримала додаткові можливості під час проведення медичної реформи».

Переможцями конкурсу стали: Балаклійський районний центр первинної медико-санітарної допомоги, Старосалтівська селищна рада Вовчанського району, Центр первинної медичної допомоги №5 Харківського району, Чугуївський міський центр ПМСД, Безлюдівська селищна рада Харківського району, Центр ПМСД Шевченківського району, Нововодолазька селищна рада, Малоданилівська селищна рада Дергачівського району, Центр ПМСД Барвінківського району Барвінківської районної ради, П’ятигірська сільська рада Балаклійського району.

Як розповідали головні лікарі провідних медичних закладів області, завдяки залученню грантових коштів значно збільшився перелік медичних послуг, що надаються населенню. Зокрема, головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Барвінківського району №2» Володимир Васильєв, підкреслив, що у закладі пацієнти мають можливість проходити обстеження на місці та оперативно отримувати результати, не звертаючись до приватних лабораторій чи медичних закладів вторинної ланки.

«Завдяки грантовим коштам ми придбали сучасний аналізатор сечі, гематологічний аналізатор, інтегровану система дистанційної діагностики, інтерактивний цифровий стетоскоп, монітор життєво важливих показників із цифровим інтерфейсом, 12-ти канальний електрокардіограф з цифровим інтерфейсом», – повідомив Володимир Васильєв.

У Центрі первинної медико-санітарної допомоги Борівського району створено власну лабораторію, оснащену автоматичним гематологічним аналізатором крові з визначення лейкоцентарної формули за 5 параметрами та аналізатором сечі.

За словами головного лікаря Наталії Павленко, щоденно обстеження проходять від 20 до 30 пацієнтів, час очікування результатів аналізів складає не більше п’яти хвилин, «що в свою чергу дає можливість пацієнтам проходити обстеження на місці й швидко визначати результати.

Окрім того, в найближчий час в ЦПМСД планується відкрили пункти збору біоматеріалів в віддалених населених пунктах району з організацією кур’єрскої доставки до централізованої лабораторії центру. Результати дослідження будуть передаватися через Інтернет. Все це сприятиме доступності і якості медичного обслуговування населення.

Довідково:

Конкурс мінігрантів є частиною проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», який виконувався в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» та фінансується Європейським Союзом.

Мета проєкту – підтримати і посилити на старті реформування первинну ланку сільської медицини.

Проект реалізується Харківською обласною радою у партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, ГО «Агенція змін «Перспектива» та ГС «Українсько-німецька медична асоціація».

Конкурс проходив з 28 березня по 12 травня 2019 року. Проекти мали готуватися за такими напрямками:

• впровадження стратегічних планів розвитку;
• зміцнення кадрового потенціалу;
• придбання медичного обладнання;
• впровадження інновацій в системі надання медичних послуг.

Сума одного гранту складала до 300 тис грн. 

IMG_8977
IMG_8660
IMG_8667
IMG_8693
IMG_8732
IMG_8752
IMG_8840
IMG_8756
IMG_8790
IMG_8921
IMG_8906
IMG_8935
IMG_8997
IMG_8953
IMG_8958
IMG_8981
IMG_8678
IMG_8986
IMG_8683
IMG_8692
IMG_8730
IMG_8800
IMG_8736
IMG_8738
IMG_8815
IMG_8822
IMG_8830
IMG_8849
IMG_8856
IMG_8803
IMG_8870
IMG_8755
IMG_8888
IMG_8928
IMG_8941
IMG_8982
IMG_8655

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я