«Саме від кадрів залежить успіх чи поразка. Лише підготовлені фахівці здатні реалізувати найскладніші завдання. Або ж втратити найкращі можливості, які відкриваються досконалим управлінським рішенням, у разі відсутності необхідних знань і навиків», - на цьому наголошує президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов у програмі «Де це?», що знайомить із перебігом реформи децентралізації на Громадському радіо.

Тому, зазначає Сергій Чернов, Харківщина розпочала цілеспрямовано співпрацювати з вишами для підготовки кадрів, насамперед, для новостворених ОТГ:

«Три роки тому Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого запропонував абітурієнтам спеціальність «Юрист місцевого самоврядування». Зазвичай готувалися юристи для судів, прокуратури, служби безпеки, інших структур. Але у місцевому самоврядуванні є своя направленість і специфіка. Тому програма навчальна укладалась, виходячи з практичних інтересів органів місцевого самоврядування. І, цілком ймовірно, що в Україні це єдина така пропозиція».

Також, говорить голова облради, Харківський національний університет ім. О.М.Бекетова впродовж трьох років готує менеджерів розвитку територій за різними напрямками:

«Люди мають змогу ознайомитися із найсучаснішими лабораторіями у сферах енергозбереження й енергоефективності, установлення сонячних батарей, транспортування газу, розподілення води й тепла, а також встановлення лічильників, створення ОСББ, пошуку й підготовки проектів. І це далеко не всі корисні знання, які можуть почерпнути фахівці новостворених громад».

За словами Сергія Чернова, цьогоріч вперше університет міського господарства випустив чотирнадцять енергоменеджерів. Вони стануть помічниками керівників на місцях. Ці люди генеруватимуть енергоощадні ідеї та проекти і супроводжуватимуть їх в органах місцевого самоврядування. «Обласна рада, як координатор на Харківщині ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів» робить все, аби якомога більше було підписантів цієї Угоди. Вже маємо їх 18. Це і маленькі міста, і селища, і ОТГ.

Вони першими погодилися з 2020 до 2030 року зменшити викиди вуглекислого газу на 30%, відповідно до міжнародних зобов’язань нашої держави. Адже зміна клімату – те, що стосується кожного жителя планети. Питання лишень, як нам на рівні з провідними державами світу домогтися впровадження інших, інноваційних видів енергії без шкоди для довкілля».


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я