В рубриці «Де це?» на Громадському радіо, що розповідає про хід децентралізації, - інтерв’ю з президентом Української асоціації районних та обласних рад, головою Харківської обласної ради Сергієм Черновим з огляду на те, що у Верховній Раді зареєстровано президентський законопроект про внесення змін до Конституції щодо децентралізації.

Розмова, зокрема, стосувалася продовження створення об’єднаних громад. Сергій Чернов наголосив на тому, що формувати громади необхідно лише на засадах їх подальшої спроможності не тільки у найближчій перспективі, але й на більш тривалий період:

«Коли приймається рішення і створюється громада з населенням 3500- 4500 чоловік з розрахунку, наприклад, що на території є свердловина, яка дає додаткові надходження, і саме на цьому будується спроможність - це велика помилка. Ми бачимо чимало прикладів в багатьох областях України, де десь від 30 до 50 відсотків створено неспроможних громад. Час змусить переглянути ці рішення. Та, безумовно, спочатку треба пройти повністю процес створення ОТГ».

За словами президента УАРОР, «чим більше часу від початку реформи, від 2014 року, тим більше супротиву безпосередньо в тих громад на базовому рівні, які й не починали щось змінювати на місцях. Оскільки рішення, які прийняті були щодо фінансової децентралізації, дали додаткові можливості не лише ОТГ, але й усім без винятку громадам. І сьогодні є такі громади, які не мають жодного закладу, який надає послуги, і місцеві надходження і збори коливаються на рівні від 20 до 48%. А решта все-таки — це субвенції і дотації. Ті, хто не мають можливості надавати послуги, цей ресурс направляють винятково на заробітну плату і захищені статті. І це, переконаний, не про те, про що мріяли люди, які там живуть».

 


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я