Міжнародний дводенний семінар ESPON «Стан європейської території: цифрові інновації, що прокладають шлях до територіальної згуртованості» організований в останні дні осені в рамках Програми співробітництва ESPON 2020 у столиці Фінляндії, яка завершує головування в Європейській Раді 31 грудня 2019 р.

Метою міжнародної зустрічі експертів і вчених, фахівців-практиків та представників центральних, регіональних та місцевих влад була підтримка розробки узгодженої політики для сприяння гармонійному розвитку і згуртованості європейської території.

Семінар зібрав понад 200 учасників з 26 країн Європи. Харківську область представляв радник Асоціації органів місцевого самоврядування Олексій Кирюхін.

Перший день був присвячений двом новим публікаціям ESPON: доповіді «Стан європейської території» і аналітичного огляду «Цифрові інновації в міських районах: рішення для міст, які стійко і вільно працюють». Також були розглянуті інструменти для об'єднання зусиль в рамках поточної діяльності ESPON.

? Доповідь «Стан європейської території» є важливою віхою для програми ESPON і містить вичерпний аналіз тенденцій розвитку територій, пов'язаних з більш розумною, зеленої і більш соціальної Європою. Це те, що зближує Європу зі своїми громадянами.

? Аналітичний огляд по цифровим інноваціям випливає з основної теми головування Фінляндії. У ньому розглянуто як орієнтовані на людину інновації підвищать якість життя та екологічний розвиток, а також прискорять економічне зростання.

У другий день учасники зосередилися на чотирьох партнерствах: цифровий перехід, енергетичний перехід, кругова економіка і житло. Крім того, був зроблений детальний огляд майбутньої діяльності Програми ESPON.

За допомогою різних презентацій та інтерактивних семінарів учасники отримали новітні дані, що відносяться до досліджень в області цифрової трансформації, кругової економіки, малих і середніх підприємств, зеленої інфраструктури та екосистемних послуг, конкретних типів територій, міських і сільських зв'язків, а також міграції, старіння і якості житла.

Семінар був призначений, перш за все, для політиків і зацікавлених сторін, яким необхідно чітке розуміння проблем розвитку і потенціалу їх території в контексті регіональної політики ЄС та європейських програм на період після 2020 року (перш за все, територіального та міського порядку денного, з особливим акцентом на ефективне управління і цифрову трансформацію).

Довідка. ESPON (Європейська мережа спостережень за просторовим плануванням) - це програма прикладних досліджень (розпочата у 2002 році), спрямована на підтримку розробки політики територіального розвитку в Європі. З цією метою в рамках програми створюються широкі і систематизовані дані про територіальні тенденції, пов'язаних з різними економічними, соціальними та екологічними аспектами, з метою визначення потенціалу регіонів, міст і більших територій і економічних проблем, з якими вони стикаються.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я