Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь в урочистостях з нагоди Дня місцевого самоврядування, що відбулися у Верховній Раді України. Сергій Чернов звернувся до парламентарів від імені самоврядних органів України.

Він насамперед привітав з професійним святом тих, «хто безпосередньо і щоденно працюючи з людьми, робить внесок у становлення народовладдя, розвиток демократії та громадського суспільства в Україні».

«У 2014 році ми з моїми колегами, котрі працюють у місцевих радах, вітали початок реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, спрямованої на децентралізацію. А також приведення вітчизняної системи муніципального управління до європейських стандартів. Реформи, на яку чекали роками.

Через п’ять років маємо очевидні позитивні зрушення та важливі здобутки. У певний час це дозволило назвати децентралізацію реформою №1. Що не менш важливо, ми отримали значний власний вітчизняний досвід реалізації реформи», – сказав Сергій Чернов.

Маючи за плечима таку практику, наголошує Сергій Чернов, слід говорити не тільки про здобутки, а й визначити конкретні перспективи розвитку реформи та виклики, на які треба знаходити відповіді, щоб цей процес продовжувався та був успішним.

Тож, він тезисно звернув увагу представників рад всіх рівнів, народних депутатів, а також всіх, від кого залежить перебіг реформи та майбутнє українського самоврядування, на першочергові завдання:

«Наступного року мають відбутися місцеві вибори. До того, мають бути завершені окремі процеси, передбачені реформою та розв’язані деякі невідкладні задачі, пов’язані з її реалізацією. У свою чергу це означить перехід до другого етапу реформи.

А саме.

Завершити процес формування спроможних громад шляхом добровільного об’єднання. При тому що, через процедуру укрупнення пройшли понад 4,5 тисячі громад, утворено більше 1 тисячі ОТГ, майже 6,4 тисячі громад залишаються необ’єднаними.

Провести реформування районного рівня, передовсім, укрупнення районів із збереженням інституту самоврядування».

Публічна влада, зазначає Сергій Чернов, призначена для того, аби служити людям. Від того, як на місцях буде вибудована система надання послуг, залежить наскільки люди почуватимуться комфортно, і наскільки прагнутимуть жити в громаді.

Європейська Хартія місцевого самоврядування, яку Україна ратифікувала у 1997 році, має не лише повністю бути імплементована у вітчизняне законодавство, але й у повсякденне життя наших громадян.

Під час урочистого засідання Верховної Ради було вручено нагороди представникам місцевого самоврядування. Зокрема, годинником голови ВРУ нагороджений Микола Тітов, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

59483
photo_51-38
59485
59486
photo_51-36
59481
59484
photo_-51-34
59487
59488
59491
photo_51-31
59490
59467
59498


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я