Інформацію про хід виконання обласної Програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини» на 2019-2023 роки заслухали депутати під час засідання постійної комісії обласної ради з питань науки, освіти та духовності. Участь у засіданні взяв перший заступник голови обласної ради Віктор Коваленко.

За словами заступника директора Департаменту науки і освіти облдержадміністрації Володимира Ігнатьєва на реалізацію заходів обласної Програми було спрямовано 26,5 млн грн, з них: 750 тис грн за рахунок державного бюджету; 20,3 млн грн місцевого бюджету; з обласного бюджету за 10 місяців профінансовано 5,7 млн грн, а це 67% від плану на 2019 рік.

Він також зазначив, що цьогоріч активно продовжується модернізація дошкільної освіти. Так, за дев’ять місяців 2019 року створено додатково 730 місць шляхом відкриття 6 закладів дошкільної освіти та 21 додаткової групи у діючих закладах.

«За кошти місцевих бюджетів, а це 344,48 тис грн придбано 52 одиниці меблів, м’якого інвентарю, технічного та технологічного обладнання для 26 закладів дошкільної освіти; проведено ремонт системи опалення в одному закладі загальної середньої освіти Нововодолазької селищної ради», – розповів Володимир Ігнатьєв.

Щодо удосконалення структури системи загальної середньої освіти, то заступник директора Департаменту повідомив про створення в області 51 опорної школи (58 філій), із них 14 опорних шкіл та 19 філій функціонують у 8 ОТГ. Всього профінансовано 20,7 млн грн, з них субвенція з державного бюджету склала 750 тис грн, з місцевих – 19,9 млн грн.

Зокрема кошти були спрямовані на придбання 10 шкільних автобусів; 110 одиниць шкільних меблів; 108 персональних комп’ютерів; технічного та технологічного обладнання для харчоблоків п’яти навчальних закладів Богодухівського району та Роганської селищної ради; спортивного інвентарю для 18 шкіл Богодухівського району та спортивного знаряддя для 2 шкіл Малоданилівської ОТГ; а також збудоване футбольне міні-поле зі штучним покриттям в одному закладі загальної середньої освіти Нововодолазької селищної ради, тощо.

Що стосується окремих підрозділів, то для якісного навчання української мови в закладах загальної середньої освіти за рахунок коштів обласного бюджету, а це майже 130 тис грн проводилися заходи:

  • IV етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, 30 тис грн;
  • IV етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, 49,99 тис грн;
  • ІІІ обласний етап ХVIII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої», 50 тис грн.

Йшлося й про розвиток інклюзивної освіти в області. Як повідомив Володимир Ігнатьєв, наразі на Харківщині працюють 30 інклюзивно-ресурсних центрів, створено та відкрито 24 ресурсні кімнати, 25 медіатек.

«Організовано навчання у 268 закладах загальної середньої освіти для 862 учнів різних нозологій захворювання у 652 класах та у 65 групах 46 закладів дошкільної освіти для 114 дітей з особливими освітніми потребами», – наголосив він.

Окрім того, коштом обласного бюджету профінансовано матеріально-технічне оснащення Обласної станції юних туристів. 1 млн грн було спрямовано на придбання комплектів шкільної меблі та навчального обладнання для кабінетів з біології і географії; мультимедійний комплекс; 5 ноутбуків, інтерактивної дошки.

Серед іншого, за рахунок обласного бюджету здійснено виплату компенсацій 50% вартості проїзду у метрополітені м. Харкова студентів закладів вищої освіти – 3,2 млн грн; студентів Харківського національного аграрного університету ім. Докучаєва та Харківської державної зооветеринарної академії, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, шляхом надання субвенції державному бюджету, профінансовано з обласного бюджету 58,9 тис грн.

IMG_3362
IMG_3321
IMG_3345
IMG_3334
IMG_3360
IMG_3329
IMG_3327
IMG_3359
IMG_3324
IMG_3337
IMG_3325
IMG_3363
IMG_3323

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я