Хід виконання за три квартали 2019 року Програми розвитку культури, туризму та охорони культурної спадщини Харківської області на 2019-2023 роки розглянули депутати Харківської обласної ради під час засідання постійної комісії з питань молодіжної політики, спорту, культури та туризму. Участь у роботі комісії взяв перший заступник голови обласної ради Віктор Коваленко.

За словами начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Олега Яцини, обсяги фінансування Програми у поточному році передбачені у розмірі 157 млн грн, із них за три квартали 2019 року освоєно 70% від  запланованих коштів.

Зокрема, для реалізації напряму театрально-концертної діяльності направлено 1 млн 480 тис грн на проведення 970 вистав, із них 7 прем’єрних та 247 концертних програм. Призначено та виплачено іменні стипендії, Гранд-премії та премії ім. А.С. Масельського в галузях культури і мистецтва, фізичної культури і спорту, молодіжної політики на загальну суму 3,6 млн грн.

Оновлюється матеріальна база закладів культури. Зокрема, замінено майже 700 глядацьких крісел у Харківському державному академічному театрі ім. Т. Шевченка, вартість виконаних робіт склала – 1,2 млн грн; встановлено в Харківській обласній бібліотеці для юнацтва систему відеоспостереження та охоронно-тривожну сигналізацію на суму 49,1 тис грн; придбано Харківським історичним музеєм імені М. Ф. Сумцова автотранспорт на суму – 1,4 млн грн для перевезення тимчасових і пересувних експозицій; придбано музичні інструменти, мультимедійне обладнання, оргтехніку, комп’ютерну техніку, концертні костюми у закладах освіти й культури на загальну суму 507,6 тис грн.

«Вперше в області започатковано розповсюдження фондово-облікової документації серед музеїв області, а також проведена інвентаризація і паспортизація пам’яток археології та історії – в Борівському районі інвентаризовано 229 пам’яток, у Балаклійському - 95. А також підготовлено проєкт сайту «Пам’ятки культурної спадщини України», який буде запущено до кінця поточного року», – наголосив Олег Яцина.

Він підкреслив, що в області немає заборгованості за спожиті енергоносії закладами мистецтва та з виплати заробітної плати працівникам театрально-концертних установ. На зазначені заходи цьогоріч було спрямовано 103 млн грн.

Члени постійної комісії рекомендували документ до розгляду на пленарному засіданні обласної ради 5 грудня.

IMG_1869
IMG_1847
IMG_1837
IMG_1897
IMG_1891
IMG_1903
IMG_1813
IMG_1810
IMG_1922
IMG_1849
IMG_1899
IMG_1859
IMG_1902
IMG_1844
IMG_1856

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я