Про це зазначив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов у ході публічної лекції в Харківському національному університеті сільського господарства ім. Василенка про реформу місцевого самоврядування і модернізацію держави, у ході якої він ознайомив студентів із здобутками та перспективами реформи місцевого самоврядування.

«Студенти аграрних вузів - це переважно діти, котрі мешкали у сільській місцевості, і децентралізація безпосередньо пов’язана із розвитком цих територій, бо викликів там найбільше. Молоді люди, які обрали своєю майбутньою професією бути менеджерами, управлінцями різних процесів повинні знати все, що відбувається на державному рівні, бути обізнаними і розуміти те, що державі вони дуже потрібна, особливо в сільській місцевості, вони зможуть себе там реалізувати, - говорить Сергій Чернов, аргументуючи необхідність подібних публічних лекцій у різних начальних закладах. -  В наших університетах можна отримати усе для того, що стати успішним і затребуваним спеціалістом. Хочеться, щоб у такому спілкуванні я міг би передати цього об’єктивного оптимізму тим, хто завтра приймає естафету керуванням громадами, регіонами, державами».

Очільник обласної ради ознайомив студентів із ходом реформи, зазначивши, що в Харківській області створено 23 об’єднані територіальні громади, у яких  проживають вже 380,8 тисяч осіб, а це 14% населення області. Загальна ж площа об’єднаних громад в області 8 тис км. кв., а саме 25% від площі області.

«Дати лад повноваженням - це одне з ключових питань для реформи місцевого самоврядування, - наголосив Сергій Чернов під час публічної лекції. - Щоб ефективно виконувалися власні для місцевого самоврядування повноваження, і водночас були забезпечені фінансами ті повноваження, що делеговані державою. Базовий рівень треба максимально завантажити повноваженнями і ресурсами. Решта мають розподілитися за принципом субсидіарності. Не кожна громада зможе надавати усі послуги на своїй території, - утримувати лікарні, будинки інтернати, музичні школи, надзвичайні служби тощо. У таких випадках їх потрібно передавати на вищий щабель врядування».

Так, на думку голови обласної ради, з повноваженнями і ресурсами для їх виконання, органам місцевого самоврядування необхідні кваліфіковані кадри - сучасні менеджери, здатні ефективно і з користю для громади реалізовувати нові можливості. Підготовка ефективних кадрів, підвищення кваліфікації керівників, депутатів та посадових осіб місцевого самоврядування – невід’ємний аспект розбудови сучасної європейської моделі муніципального та регіонального управління.

Він також нагадав, що під час круглого столу «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: проблеми та перспективи», що днями пройшов у Харкові, які були розглянуті та розроблені рекомендації, - за участю практиків органів місцевого самоврядування Харківщини, науковців НЮУ ім. Ярослава Мудрого та Національної академії правових наук, провідних фахівців цих галузі, - які незабаром стануть відомі громадськості та будуть направлені до Голови Верховної Ради.

«Переконаний, що серед фахівців Мінрегіону, профільного Комітету Верховної Ради та експертного середовища буде об’єднання навколо питання поглиблення децентралізації. І я хотів би, щоб бачення Харківщини, науково-освітянське і практичне, було долучене до тих законодавчих проектів, які будуть підготовлені і винесені на розгляд парламенту України. Думаю, що це заслуговує на увагу. Бо це виважена точка зору, що має одну мету: зробити організацію влади прозорою, доступною, успішною, спроможною і тією, яка матиме всі можливості надавати якісні послуги людям. Від нас залежить і сьогодення, і майбутнє країни, і ми все це зможемо зробити, треба тільки повірити в себе», - сказав Сергій Чернов.

IMG_4081
IMG_3979
IMG_3988
IMG_3980
IMG_4025
IMG_4238
IMG_4028
IMG_4043
IMG_4054
IMG_4070
IMG_4077
IMG_4112
IMG_4227
IMG_4193
IMG_4142
IMG_4170
IMG_4173
IMG_4188
IMG_4262

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я