На цьому наголошували учасники практичного семінару, що відбувся сьогодні у Мерефі за участі представників місцевого самоврядування Харківщини.

Особливу увагу під час заходу було приділено практиці, проблемам та успіхам створення у Мерефі об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на основі кількох будинків.

Зокрема, Вікторія Колінько, управитель ОСББ «Мерефа-Центральна» розповіла про історію виникнення цього об’єднання співвласників багатоквартирних будинків у 2013 році. На її переконання, людей потрібно організовувати, їм варто доводити, що вони мають брати відповідальність за своє майно. Сьогодні під її керівництвом 50 будинків, і це найбільше ОСББ в Україні. Об’єднання вже активно долучається до реалізації у місті соціальних проектів.

Також 9197 приватних помешкань Мерефи перебувають в управлінні 9 новостворених районних органів самоорганізації населення.

«Це було великим поштовхом для згуртування людей, – говорить Тетяна Дядченко, секретар Мереф'янської міської ради. – Від ОСН ми отримали зворотній зв'язок, адже люди знають потребу в благоустрої, приміром, в ремонті мостів, колодязів. Жителі гуртом ремонтують ці об’єкти, зі свого боку ми забезпечуємо їх матеріалами».

Голова постійної комісії облради з питань бюджету Людмила Немикіна, наголосила, що підтримка й допомога у створенні ОСББ на всіх рівнях – один із пріоритетів Харківщини.

«Програма ОСББ залучилась підтримкою як на держаному рівні, так і на обласному, в тому числі у напрямку створення фонду енергоефективності. За час існування обласної програми «Теплі кредити» 80 ОСББ отримали матеріальну допомогу у розмірі майже 4,5 млн грн і з кожним роком бажаючих приєднатися все більше.

Крім того, ОСББ підтримує напрям енергоефективності та енергозбереження в обласному конкурі мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». Цьогоріч фінансування отримали 62 мініпроєкта. Тож, для того, щоб життя людей ставало комфортнішим, впровадження програми ОСББ повинні підтримувати усі рівні влади, бо це найкращий спосіб управління житлом, адже тільки його мешканці дійсно знають, що саме їм необхідно», – вважає Людмила Немикіна.

Кращі практики Мереф'янської ОТГ:

  1. Мереф’янська міська об’єднана територіальна громада
  2. Досвід співпраці мереф’янської громади з партнерами

Проєкт «NOUSES» запрошує до співпраці, деталі за посиланням.

IMG_3545_
IMG_3255
IMG_3224
IMG_3271
IMG_3273
IMG_3305
IMG_3316_
IMG_3264
IMG_3356
IMG_3461
IMG_3236
IMG_3432
IMG_3359
IMG_3344
IMG_3392
IMG_3322
IMG_3490
IMG_3405
IMG_3220
IMG_3426
IMG_3434
IMG_3464
IMG_3486
IMG_3573
IMG_3531
IMG_3575
IMG_3594

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я