Сьогодні у Мерефі відбувся практичний семінар «Інструменти та механізми участі громадськості у розвитку громади», який присвячено питанням створення ОСББ та органів самоорганізації населення, практикам залучення громадськості до прийняття управлінських рішень. Мереф’янці розповіли про такі ефективні форми діяльності за групами інтересів, як Жіноча та Молодіжна ради громади, кожна з яких опікується своїми проектами, довівши справами необхідність свого існування для всієї ОТГ.

Участь в обласному семінарі взяли Мереф’янський міський голова Веніамін Сітов; перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов; віце-президент Асоціації органів місцевого самоврядування області, голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна; начальник управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради Олена Кулик; керівники та представники місцевих рад Харківщини.

Відкриваючи засідання, Микола Тітов висловив переконання, що сьогоднішній семінар збагатить присутніх тими практичними напрацюваннями Мереф’янської ОТГ, які задіюють особливо ефективний і дієвий варіант взаємодії влади та громадськості.

«Усі ми усвідомлюємо, що на добробут громади дуже відчутно можуть впливати і її жителі. Успіх залежить від того, наскільки ефективно ми зможемо організувати врядування наших домогосподарств, вулиці, мікрорайону. За таких умов важлива тісна та ефективна взаємодія між громадськістю та владою на місцях. Співпраці та партнерства вимагає від нас час та процес реформування», – сказав перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації.

Учасники семінару ознайомилися із успішними практиками Мереф’янської громади, які стали переможцями Всеукраїнського Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування», що проводиться за методологією та підтримкою Ради Європи.

За словами Веніаміна Сітова, «Харківська обласна рада є ключовим партнером Мереф’янської ОТГ. Результатом стала реалізація низки успішних і важливих для розвитку територій проектів. Серед яких будівництво ЦНАП (кошти обласної субвенції склали 10,6 млн грн), реконструкція спортивного майданчику для ігрових видів спорту та індивідуальних занять фізичною культурою (обласні кошти – 1,5 млн грн), відновлення будівлі дитячого садка у м. Мерефа (2018 рік – 8,758 млн грн, 2019 рік – 2 млн грн).

Поточний рік став рекордним для Мерефи в залученні коштів для реалізації мініпроєктів конкурсу «Разом в майбутнє». Так, у 2019-му на реалізацію ініціатив-переможниць залучено понад мільйон гривень.

Як зазначила Олена Кулик, Мереф’янська ОТГ має унікальний досвід, підкріплений роками успішної діяльності:

«Вважаю, що сьогодні на тлі великої кількості експертів та знавців, дуже важливо вивчати не лише теорію справи але й навчатися один у одного тим практикам, успіх яких з кожним роком лише підвищується і які вже визнані кращими за результатами Всеукраїнського конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування».

Після продемонстрованих Мерефою кращих практик ініціативу продовжити марафон підхопив Чугуїв, пообіцявши наступного місяця презентувати свої кращі соціальні проєкти.

Таким чином, говорить Олена Кулик, «щомісяця ми зможемо приділяти увагу конкретному району чи громаді Харківщини, який виявляє особливу ефективність у певному напрямі, те, чим вже наша область може поділитися з іншими, те, що вже визнано й достойно оцінено міжнародними інституціями».

Кращі практики Мереф'янської ОТГ:

  1. Мереф’янська міська об’єднана територіальна громада
  2. Досвід співпраці мереф’янської громади з партнерами

Проєкт «NOUSES» запрошує до співпраці, деталі за посиланням.

IMG_3545_
IMG_3255
IMG_3224
IMG_3271
IMG_3273
IMG_3305
IMG_3316_
IMG_3264
IMG_3356
IMG_3461
IMG_3236
IMG_3432
IMG_3359
IMG_3344
IMG_3392
IMG_3322
IMG_3490
IMG_3405
IMG_3220
IMG_3426
IMG_3434
IMG_3464
IMG_3486
IMG_3573
IMG_3531
IMG_3575
IMG_3594

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я