В рамках заходу будуть визначені кроки подальшого сталого розвитку Центрів адміністративних послуг та установ соціального захисту населення. Участь у конференції взяла начальник відділу розвитку територіальних громад, інвестицій та проєктного менеджменту виконавчого апарату Харківської обласної ради Олена Мороз.

Конференція проводилася за ініціативи інфраструктурної програми для України, що виконується німецькою федеральною компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit» (GIZ), в рамках проєкту «Підтримка українських громад у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб». У роботі конференції приймають участь керівники ЦНАПів і управління соціального захисту населення, територіальні центри соціального обслуговування населення, соціальні структури об’єднаних територіальних громад Харківської, Дніпропетровської і Запорізької областей. Харківську область представляють міста обласного значення Первомайський, Ізюм, Куп’янськ та Чугуїв, Мереф’янська, Новодолазька ОТГ, ам також Балаклейська, Дергачівська та Лозівська РДА.

У вітальній промові до учасників конференції директор проєкту «Підтримка українських громад у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» Майк Маттес підкреслив, що метою проекту є покращення якості надання послуг місцевому населенню в територіальних громадах, які приймають значну кількість внутрішньо переміщених осіб. Реалізовуючи в цілому ініціативу інфраструктурної програми для України, що виконується німецькою федеральною компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit» (GIZ) у співпраці з органами місцевого самоврядування за чотирма напрямками проєкту у понад сотні громадах відремонтовано школи та дитячи садочки, створено молодіжні центри, підвищено рівень надання адміністративних послуг, надано сучасне обладнання аварійно-рятувальним службам, тощо.

«Сьогодні дуже важливо напрацювати подальші кроки, врахувати найкращі практики та засвоєні уроки (включаючи практики, розроблені під час менторської програми) у наступних напрямках: удосконалення послуг для місцевих громад та ВПО, створення послуг у віддалених населених пунктах, надання мобільних послуг, та інтеграція послуг в ЦНАПи», - наголосив Майк Маттес. Також з вітальним словом виступив Олександр Каменчук – керівник експертної групи координації адміністративних послуг та адміністративних процедур Директорату публічної адміністрації Секретаріату Кабінету Міністрів України.

В ході першого дня конференції було проведено пленарне засідання, на якому були презентовані кращі практики, розроблені під час втілення проєкту. Від Харківської області своїм досвідом ділилася Вікторія Гладкоскок, начальник ЦНАП Нововодолазької ОТГ. (Матеріали презентації)

Перший день конференції закінчився представленням та обговоренням результатів роботи робочих груп щодо покращення надання адміністративних послуг мешканцям громад та ВПО, шляхи організації мобільних послуг та їх інтеграція в ЦНАПи.

Заходи другого дня конференції будуть направлені на засідання робочих груп по визначенню рекомендацій та концепцій для подальшого розвитку ЦНАП та інструкцій соціального захисту населення на основі результатів роботи засідань першого дня.

Довідково:

Німецьким товариством міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках Ініціативи інфраструктурної програми для України впроваджуються наступні проекти:

  • Розвиток соціальної інфраструктури у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб (проведення будівельних робіт);
  • Підтримка українських громад у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб (розвиток спроможностей громад);
  • Психосоціальна підтримка та управління конфліктами (розвиток спроможностей громад).

В Харківській області реалізовується 30 мікропроектів у 14 районах області (Балаклійський, Барвінківський, Богодухівський, Борівський, Великобурлуцький, Вовчанський, Зачепилівський, Золочівський (ОТГ), Лозівський, Нововодолазький (ОТГ), містах Ізюм, Куп’янськ, Первомайський, Чугуїв).

За напрямком покращення якості надання послуг та розвиток мережі ЦНАП м. Харкова, м. Чугуєва, м. Первомайський, м. Ізюм, м. Куп’янськ, Балаклійської та Лозівської районних державних адміністрацій та управління соціального захисту Барвінківської районної державної адміністрації та м. Дергачі отримали мобільні кейси для надання послуг громадянам, які не можуть отримувати послуг безпосередньо в установах ЦНАП.

 


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я