Програма «Де це», спецпроект Громадського радіо та Харківської обласної ради про хід децентралізації, у цьому випуску торкається інформаційної складової реформи та мовлення громад. Радіослухачі по всій Україні дізналися про ті акценти, які важливі і притаманні саме Харківщині та її районам.

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення видала на Харківщині 20 ліцензій для впровадження малопотужного мовлення, це найбільша для України кількість.

З гостем студії, представником ГО «Charity Tuner» Павлом Новіковим ведучі слухали уривки радіопередач із віддалених від столиці куточків України та обговорювали проблеми мовлення громад.

Так, лунали фрагменти матеріалів Красноградської ТРК «Центр» до Міжнародного дня сільських жінок; програми «Навчально-розважальні перерви» з президентом ліцею Балаклійського радіо; англомовної програми студентської радіостанції ХНУ ім.Каразіна «ZIR»; «Хвилинка для душі» від Балаклія-ФМ, а також матеріал про Бюджет участі з міста Чугуєва.

Під час ефіру йшлося про варіації мовлення громад, приміром, не за територіальним поділом, а за спільністю інтересів.

За словами Павла Новікова, «сommunity media – це мовлення громад або спільнот. Один тип спільнот — це справді територіальна спільнота, маленьке чи середнє місто. Я не уявляю собі ком’юніті мовника для Києва. Воно надто велике. Це історія не для столиці. Для інших спільнот, які можуть бути навіть не географічними, теж є ті самі правила: є певна група людей, у яких спільні інтереси, які можуть збиратися разом, в яких є люди, які так чи інакше вирішують проблеми.

Ми лише 4 рік як почали обговорювати мовлення громад. Я не уявляю собі окрему радіостанцію, яка присвячено виключно ідеї, наприклад, переселенців. Трошки складно було би знайти на це ресурси. В нас ще немає законодавства, яке би визнавало, що таке мовлення громад. Сommunity media, як правило, є неприбутковими організаціями».


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я