Що варто почути слухачам; як зробити продукт, що лунає з приймачів, корисним і потрібним для аудиторії, розмірковували сьогодні учасники тренінгу з розвитку радіомовлення, організованого Харківською обласною радою. Тренінг провів Андрій Куликов, голова правління Громадського радіо.

Керівники радіостанцій розповіли про ті радіопродукти, які вже отримали схвалення слухачів, а також дізналися про новації колег з інших районів.

Також укласти і презентувати сітку радіомовлення для обговорення та отримання зворотньої реакції мали змогу ті журналісти, які лише стають на шлях розбудови мовлення у своїх громадах.

Приміром, редакторка балаклійського ФМ-радіо Юлія Пономаренко поділилася піврічним досвідом прямих ефірів з використанням формату залучення громади:

«Працюємо для балаклійців і про балаклійців. Кредит довіри та увага слухачів – дуже важливі речі, які потрібно цінувати. Тому в новинну програму «Пульс міста», що лунає тричі на день, запрошуємо директорів, викладачів, комунальників. Місцеві новини знаходять у балаклійців значно ширший відгук, ніж, приміром, всеукраїнські чи міжнародні».

У балаклійському ефірі передачі з’являлися завдяки творчій уяві авторів, а продовжують жити і розвиватися завдяки палкій прихильності аудиторії.

«Серед наших ефірних родзинок, – говорить Юлія Пономаренко, – програма «Знай наших», де розповідаємо про талановитих і творчих людей міста, запрошуємо їх у студію. На прохання маленьких слухачів випускаємо програму «Як стати президентом?». Чимало поціновувачів має програма «Город як город» – місцева фахівчиня біотехнологій ділиться таємницями, як без додаткового обробітку і з бур’янами на ділянці можна отримати гарний врожай. «Хвилинка для душі» – це власне та хвилинка, впродовж якої кожен балаклієць може прочитати прозу чи поезію, свою чи класиків, а їхні друзі, пізнаючи голос, телефонують чи пишуть прямо до нашого інтерактивного ефіру».

«Неправда, що в маленьких містах неможливо залучити рекламу й отримати з неї зиск. Просто потрібно підходити до справи з гумором та фантазією. Тоді медіапродукт викликатиме інтерес і буде запам’ятовуватися», – переконана редактор балаклійської ТРК «Оріана» Юлія Пономаренко.

Телерадіокомпанія «Лозова» лише планує запуск ФМ-радіо для громади. У майбутній сітці передач, за словами директорки ТРК Анни Красноперової, будуть наступні програми: «Власна думка», де зможе висловитись той чи інший фахівець на певну тему; «Рецензія» – огляд нової книги чи фільму; промовисті за назвою рубрики «Здоров’я», «Юрисконсульт» «Особистість», «Важлива тема», «Поїздка вихідного дня», «Рідна мова» та «Англійська» і, звісно ж, музичні паузи.

Резюмуючи два дні тренінгу, впродовж яких керівники районних радіо дізнавались про кращий український і закордонний досвід, цікавились технічним і правовим забезпеченням мовлення, очільник Харківської обласної ради Сергій Чернов зазначив:

«Харківська обласна рада невипадково опікується питанням розвитку радіомовлення в громадах. Так, як місцеві ради – найближча влада до людей, так і радіо – найзручніший, найдоступніший та найефективніший засіб масової інформації. Особливо, у сільській місцевості та у невеликих містечках.

Провідні європейські держави, на чий досвід Україна зважає, торуючи власний шлях, своє радіомовлення формують за принципом залучення жителів громади. Два дні практичного тренінгу, спілкування та обмін досвідом показали, що радійники Слобожанщини теж активно послуговуються цим принципом, запрошуючи до виробництва програм волонтерів».

За словами Сергія Чернова, цей тренінг також показав, що є резерви для кооперації, обміну ідеями, об'єднання ресурсів між районами. Це у підсумку позитивно впливатиме на якість інформаційного, аналітичного та розважального радіопродукту. А Харківська обласна рада допомагатиме, координуватиме, надаватиме методичну допомогу, аби пришвидшити суспільно значущий процес розвитку радіомовлення в громадах.

IMG_0805_
IMG_0683
IMG_0770
IMG_0711
IMG_0772
IMG_0774
IMG_0765
IMG_0698
IMG_0778
IMG_0779
IMG_0783
IMG_0737
IMG_0788
IMG_0750
IMG_0790
IMG_0809
IMG_0715
IMG_0697
IMG_0821
IMG_0833
IMG_0842
IMG_0850

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я