Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов ефірі програми «Тема дня» на каналі UA: Харків прокоментував ситуацію навколо процесу укрупнення районів. Він також розповів про засади, на яких регіональна робоча група готувала проект формування спроможних районів в області.

Минулого року, нагадав Сергій Чернов, на Харківщині спільним розпорядженням голови обласної ради та голови облдержадміністрації була створена Робоча група, до якої увійшли депутати обласної ради, інших органів місцевого самоврядування, представники облдержадміністрації та громадськості, науковці. «До речі, за згодою, також ми залучили фахівців Мінрегіону. Застосувавши різні підходи, враховуючи географічні особливості, щільність населення, перспективи формування бюджетів та інші чинники, Робоча група підготувала пропозиції. У перспективі мали бути створені спроможні райони. Оскільки таке рішення приймається не на один день, а на десятиріччя», - наголосив голова обласної ради.  

«Робоча група дійшла висновку, що на Харківщині, у разі проведення другого етапу адміністративно-територіальної реформи, замість двадцяти семи районів має бути дев’ять. Київ з нами не погодився. Тоді ми запропонували компромісний варіант – сім районів. Але Київ й досі пропонує чотири райони», - розповів Сергій Чернов.

Сергій Чернов також зазначив, що на  сьогоднішній день ані проекту постанови Кабінету Міністрів, ані іншого нормативного акту, який затверджує запропоновану модель районного поділу Харківської області, не існує. «Усе, що з’являється, наприклад, у соціальних мережах, не більше чим особиста точка зору експерта або посадовця, навіть міністра, зі всією моєю повагою», - говорить Сергій Чернов.

«За моделлю, розробленою на Харківщині, формування районів має відбуватися відповідно до європейської практики утворення муніципальних одиниць субрегіонального рівня: 1,9 млрд грн бюджету у кожному районі, у середньому 250 населених пунктів з віддаленістю до районного центру не більше 60 км у 80%. З населенням в районі близько 150 тисяч, - розповів Сергій Чернов. – Але, на жаль, у Києві думка регіону не враховується, а аргументи проти не приводяться».

IMG_8160
IMG_8170
IMG_8158
IMG_8136
IMG_8147
IMG_8132
IMG_8150
IMG_8169
IMG_8184
IMG_8179
IMG_8199

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я