У Будинку рад відбулася зустріч з Директором відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні пані Стефані Холмс. Обласну раду при обговоренні суспільно-політичної ситуації у регіоні представляв Віктор Коваленко, перший заступник очільника ради.

Реформування і виклики, що стоять перед правоохоронною системою, а також при впровадженні антикорупційних заходів – ключовий акцент сьогоднішнього спілкування з американськими колегами.

Обговорювались проєкти, дія яких розповсюджується на Харківщину, і які фінансуються Урядом США. Зокрема, пані Холмс висловила сподівання, що невдовзі у регіоні запрацює проєкт «Поліцейський офіцер громади», який вже активно впроваджується у Дніпрі: «Основна мета цього проекту – побудова довірливих, міжособистісних зв’язків між громадою і поліцією. Щоб громада відчувала свій вплив і свою вагу».

Також Стефані Холмс запевнила у готовності сприяти Харківщині в експертній підтримці у проєктах, що стосуються розвитку нової патрульної служби МВС України, підтримки стійкого розвитку підрозділів поліції особливого призначення «КОРД» Національної поліції України».

В ході зустрічі сторони не оминули економічний аспект співпраці Харківщини та США. У проміжку січень-травень 2019 року зовнішньоторговельний оборот Харківської області та США склав 42,3 млн. дол. та збільшився на 26,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. Станом на 1 квітня цього року обсяг іноземних інвестицій з США в Харківську область склав 13,2 млн. дол.

Резюмуючи сьогоднішнє обговорення з американськими колегами аспектів реформування правоохоронної та митної сфер, зміцнення засад безпекової та антикорупційної політики, перший заступник голови Харківської обласної ради Віктор Коваленко зазначив, що така тривала й комплексна розмова з пані Холмс – не випадковість:

«В України загалом і Харківщини зокрема тісні партнерські стосунки зі Сполученими Штатами Америки. Це підтверджується масштабною допомогою у вигляді активної проектної участі. Приміром, на сьогодні в області впроваджується 7 програм міжнародної допомоги за фінансування Уряду США: «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)», «Конкурентоспроможна економіка України», «Аграрний та сільський розвиток», «Програма місцевого системного розвитку», «Кредитування сільськогосподарських виробників», «Покращення збереженості джерел іонізуючого випромінювання, які використовуються в Україні», «Виявлення та припинення ядерної контрабанди», «Створення та розвиток Академії патрульної поліції в складі Національної поліції України»/мікропроєкт «Поліцейський офіцер громади».

Економічними ініціативами, підкреслює Віктор Коваленко, співпраця Харківщини зі Сполученими Штатами не вичерпується. А, швидше, знаходить продовження у галузі культури, освіти та навчальних обмінів.

IMG_7977
IMG_7997
IMG_8009
IMG_8004
IMG_8039
IMG_8014
IMG_8042
IMG_8045
IMG_8025
IMG_8057
IMG_8060

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я