Під головуванням очільника Харківської обласної ради Сергія Чернова відбулося засідання Конкурсного комітету обласного конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». Говорили про хід впровадження проєктів, що стали переможцями цьогорічного конкурсу.

У роботі Конкурсного комітету взяли участь перший заступник голови обласної ради Віктор Коваленко, депутати, працівники виконавчого апарату обласної ради та Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

Як нагадала секретар комітету, начальник управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату обласної ради Олена Кулик, переможцями конкурсу 2019 року стали 299 мініпроєктів.

«Обсяг фінансування з обласного бюджету становить 40 млн грн, що складає 50% від загальної вартості реалізації проєктів. Гроші для впровадження мініпроєктів усі переможці отримали у травні місяці», – підкреслила Олена Кулик.

За інформацією управління, найбільш активними територіальними громадами, які вже отримали сертефікати за успішне впровадження 36 проєктів стали дванадцять районів, зокрема: Богодухівський, Вовчанський, Зміївський, Золочівський, Кегичівський, Красноградський, Первомайський, місто Куп’янськ, Люботин, Чугуїв, Золочівська та Коломацька ОТГ. До кінця тижня також передбачається відкриття ще шести ініціатив громад у Вовчанському районі, місті Ізюм та Золочів.

Також, говорили й про темпи впровадження проєктів, порівнюючи результати із минулими роками. Так, станом на 12 серпня – 133 проєкта реалізовано більше ніж на 50%, ще 70 проєктів мають ступінь готовності на рівні 30-40% в динаміці.

Голова обласної ради висловив обурення з цього приводу, за його словами «для зручності громад було змінено положення та підходи конкурсу, щоб правильно сформувати бюджети районів, дати більше часу на реалізацію проєктів задля отримання якісного і своєчасного результату».

Проаналізувавши ситуацію, конкурсний комітет запропонував вилучити з переліку переможців наступні проєкти, згідно з п.6.10 Положення про порядок проведення обласного конкурсу, затвердженого рішенням обласної ради від 07 грудня 2017 року №579-VII (зі змінами), а саме: «Дитячий майданчик і дзвін голосів – це акварель усіх кольорів» Печенізький район (розмір фінансування з обласного бюджету 149,995 тис грн) та «Без історії немає майбутнього (Облаштування та благоустрій алеї Пам’яті) – ІІ черга» Зачепилівська ОТГ (749,55 тис грн).

«Минуло майже вісім місяців з моменту оголошення переможців. Як бачимо, лише незначна частка із користю використала п’ять додаткових місяців. Такий підхід не відповідає принципам ефективного менеджменту на місцях та, на жаль, не є свідченням дбайливого й господарського ставлення. Тому громади, які досі не почали реалізацію проєкту, будуть позбавлені цього права, кошти отримають найближчі у рейтингу проєкти», – наостанок наголосив Сергій Чернов.

IMG_1998
IMG_2012
IMG_2035
IMG_2017
IMG_2088
IMG_2018
IMG_2030 (2)
IMG_2055
IMG_2045
IMG_2069
IMG_2014
IMG_2028
IMG_2071
IMG_2057

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я