Сьогодні у Харкові Державним агентством з енергозбереження та енергоефективності України спільно з Фондом Еберта в Україні проведений регіональний семінар «Підвищення енергоефективності територіальних громад Харківщини», у якому взяла участь начальник відділу розвитку територіальних громад, інвестицій та проектного менеджменту виконавчого апарату Харківської обласної ради Олена Мороз.

Під час заходу були представлені державні інструменти і механізми енергоефективності житлової та бюджетної сфери громад, розглянуто питання енергоменеджменту в бюджетній сфері.

Начальник управління реформування сфери енергоефективності Держенергоефективності Роман Палагусинець розповів про ініціативи Держенергоефективності, які дозволять органам місцевого самоврядування ефективно використовувати ресурси. Зокрема, детально розглянули питання ефективності місцевих програм дешевих кредитів.

Про економічний ефект синергії державної та місцевої підтримки в утепленні будинків практичним досвідом з присутніми поділився начальник управління економіки Лозівської ОТГ Сергій Гранкін.

Радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт розповів, як залучити приватного інвестора для утеплення бюджетних установ за допомогою механізму енергосервісу, використовуючи три моделі: класичну, модель поглибленого партнерства і модель ЕСКО-енергоменеджменту.

До того ж, заступник Первомайського міського голови Антон Орєхов поділився з присутніми першими кроками міста у залученні ЕСКО – інвесторів. Також, учасники заходу розглянули питання побудови систем енергоменеджменту і енергомоніторингу в громадах.

Детальніше ознайомитися з презентаціями можна за посиланнями:

  1. «Теплі» кредити і Місцеві програми – як дієві інструменти енергомодернізації житлової сфери;
  2. Впровадження енергосервісу: Особливості проектів та можливості для розпорядників бюджетних коштів і бізнесу;
  3. Результати впровадження енергомоніторингу в бюджетній  сфері міста Первомайський.

Довідково:

В рамках виконання заходів комплексної програми «Розвитку місцевого самоврядування в Харківській області на 2017-2021 роки» на базі Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова у цьому році пройшли навчання і отримали сертифікати енергоменеджерів 14 представників міст – підписантів «Угоди мерів – Схід».

thumb-newsDocument-564x376-b13e
IMG-84b792295aa573aac48b94170cb7f975-V
img_20190802_101510-4608x3456-9443

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я