Про першочергові зміни до Перспективного плану формування територій громад Харківської області говорили сьогодні у Будинку рад під час засідання постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою.

Висловлювали свої позиції щодо зміни до Перспективного плану та шукали взаєморозуміння разом із депутатами профільної комісії й представники Валківського, Ізюмського, Красноградського та Куп’янського районів.

Зокрема, мова йшла про те, що прийняття рішення щодо зміни дозволить забезпечити реалізацію процесу проведення добровільного об’єднання територіальних громад з врахуванням історичних, географічних, культурних, соціально-економічних особливостей розвитку зазначених районів.

«У районів з’явиться можливість сформувати самодостатні територіальні громади, які б володіли відповідними матеріальними і фінансовими ресурсами, територією та об'єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на них завдань та функцій», – підкреслює депутат обласної ради, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов.

Так, щодо змін до чинного Перспективного плану робочі групи зазначених районів пропонують: на території Валківського району об’єднати у складі Валківської міської ОТГ усі територіальні громади району; до складу Красноградської міської ОТГ пропонується внести зміни в частині віднесення до неї територіальних громад Хрестищенської, Миколо-Комишуватської та Кирилівської сільських рад; Куп’янський район пропонується доповнити трьома ОТГ (у затвердженому Перспективному плані, територіальні громади району входять до однієї ОТГ) – Кіндрашівською сільською ОТГ, Петропавлівською сільською ОТГ та Курилівською сільською ОТГ, а також внести відповідні зміни до складу Куп’янської міської ОТГ (центр – м. Куп’янськ) – Куп’янська міська рада, Куп’янськ-Вузлова селищна рада, Осинівська та Пристінська сільські ради.

Щодо території Ізюмського району, то відповідно до Перспективного плану, у районі передбачається утворення двох ОТГ: Ізюмської міської (центр – м. Ізюм) та Оскільської сільської (центр – с. Оскіл, громада утворена у 2017 році). А надані пропозиції щодо доповнення Перспективного плану Бугаївською сільською ОТГ (Бугаївська, Бригадирівська, Чистоводівська сільські ради) після ретельного розгляду депутатами було виключено з проекту рішення.

Підсумовуючи результати опрацювання запропонованих змін до Перспективного плану формування територіальних громад Харківської області, члени комісії загалом констатували, що після об'єднання громади Валківського, Ізюмського, Красноградського та Куп’янського районів зможуть отримати державну підтримку, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

IMG_2413
IMG_2452
IMG_2434
IMG_2449
IMG_2427
IMG_2496
IMG_2470
IMG_2425
IMG_2454
IMG_2430
IMG_2463
IMG_2433

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я