Ряд запитань, які сьогодні гостро стоять перед вітчизняним політикумом, і від позитивного вирішення яких залежить подальший розвиток країни, обговорили сьогодні під час всеукраїнської фахової майстерні, організованої Українською асоціацією районних та обласних рад. Участь у заході взяв президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Під час дискусії Сергій Чернов охарактеризував п’ятирічний шлях децентралізації:

«На початку реформи у 2014-2015 роках, коли було чимало незрозумілого у практичних аспектах розгортання децентралізації, відповіді знаходилися швидко, насамперед, у правовій площині. Разом із хорошим стартом з’являлися впевненість в обраному курсі, вагомі досягнення, незамінний досвід і кращі вітчизняні практики».

Та, за словами президента Асоціації, після 2016 року необхідний темп було втрачено:

«Вкрай потрібні законопроекти лежать без руху у Верховній Раді, їх навіть не включають до порядку денного. І «Про засади адміністративно-територіального устрою України», хоча ми досі користуємося тут законодавством УРСР 1981 року. І «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Майже чотири роки знаходяться в парламенті без розгляду у другому читанні зміни до Конституції в частині децентралізації. При цьому за цей час вже неодноразово конституційною більшістю народних депутатів вносились зміни до Конституції з інших аспектів. Відтак постає питання до всіх: чи матиме продовження реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні?».


Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я