Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов звернувся до голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Миколи Княжицького. У листі висловлено пропозиції до проекту Закону про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з набранням чинності Законом України "Про державну підтримку кінематографії в Україні", що готується до повторного розгляду у другому читанні.

«Проект закону, – йдеться у зверненні, – не вносить змін до офіційного тлумачення поняття "кінокомісія", але у деяких статтях Законів України "Про кінематографію" та "Про місцеве самоврядування в Україні" обмежує рівень органів місцевого самоврядування, які можуть приймати рішення "про утворення кінокомісії, організацію територій та об’єктів як привабливих локацій для кінозйомок, а також ефективне використання потенціалу української сервісної індустрії в галузі кінематографії, формування бази даних відповідних об’єктів, визначення умов їх використання", до сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів».

Кінокомісія – це механізм взаємодії влади, бізнесу, громадських організацій та знімальних, режисерських, продюсерських груп для створення кінопродукту. Її завдання – це організаційне, матеріальне, фінансове забезпечення кінопроцесу, забезпечення певних етапів кіновиробництва на місці. Тобто це ланка, яка пов’язує можливості місцевого самоврядування, інститутів кіновиробництва, бізнесу та місцевих підприємців, які зацікавлені у популяризації рідного краю, як туристичного об’єкту, і тих фінансових можливостей, які можна залучити: гранти, дотації, державне й місцеве фінансування, тощо. Це механізм, який об’єднує всі ці зусилля.

На переконання президента Асоціації Сергія Чернова, «обмеження органів місцевого самоврядування, а саме районних та обласних рад, у питаннях популяризації регіонів України, просування їх туристичного потенціалу через розвиток кіноіндустрії краю є необґрунтованим та хибним. Більш того, реалізація одного з завдань кінокомісій, а саме просування (промоція) національних фільмів у населених пунктах, які не мають діючих кінотеатрів, на нашу думку, є більш ефективною за умов залучення до цієї роботи органів місцевого самоврядування субрегіонального та регіонального рівня».

«Враховуючи, що Проект Закону про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з набранням чинності Законом України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" готується до повторного розгляду у другому читанні, Українська асоціація районних та обласних рад звертається до Вас із проханням підтримати позицію органів самоврядування та врахувати пропозицію Асоціації й внести відповідні зміни до Проекту Закону», – сказано у зверненні до голови профільного комітету українського парламенту.


Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я