Хвилююча і разом з тим урочиста подія незабаром очікує на юних шанувальників книжки та читання. Протягом двох днів, 16 та 18 квітня 2019 року, у Харківській обласній бібліотеці для дітей відбудеться Обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019».

Цьогоріч близько п’ятдесяти семикласників подолали рубежі двох попередніх етапів і будуть змагатися за звання найкращого читача року серед своїх ровесників та головний приз – поїздку до міста Львів на читацький Форум.

У перший день змагань, 16 квітня, заходи розпочнуться з виступу артистів театрального аматорського колективу «Театр на колесах», які представлять на суд глядачів уривок з вистави за твором класика української прози та драматургії Г. Ф. Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці».

Приємним сюрпризом для юних книгоманів буде зустріч з письменницею з Києва Марією Сердюк. Авторка книжкової серії «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» з нагоди такої знакової події спеціально завітає для діалогу з харківськими читачами.

Уперше до участі у конкурсі долучилися діти з підконтрольної території Донецької області. Так, Саєнко Лілія, учениця 7 класу Шандриголівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради приїде до бібліотеки у супроводі Світлани Савкіної, завідувача бібліотеки Шандриголівської ЗОШ.

Батуріна Альона, учениця 7-В класу Новопсковського ЗЗСО І-ІІІ ступенів також долучиться до читацьких перегонів. Книжку Оксани Радушинської «Метелики в крижаних панцирах» дівчина з Луганщини презентуватиме по скапу.

16 квітня змагатимуться райони Богодухівський, Валківський, Великобурлуцький, Вовчанський, Дворічанський, Дергачівський, Зміївський, м. Ізюм, Коломацький, Красноградський, Краснокутський, м. Люботин.

18 квітня змагаються райони Балаклійський, Кегичівський, Лозівський, Мереф’янська ОТГ, Нововодолазька ОТГ, Сахновщинський, Харківський, Чугуївський, м. Чугуїв, Шевченківський, м. Харків: Індустріальний, Київський, Московський, Новобоварський, Основ’янський, Слобідський, Інтернат № 9.

А також 18 квітня скайпом виступлять Ангеліна Прокопенко (Слов’янський район м. Дружківка), а також учасники з Барвінківського, Близнюківського, Богодухівського та Борівського районів.

Місце проведення: Харківська обласна бібліотека для дітей, вул. Алчевських, 43

Початок о 10-00

Телефони довідок: 700-26-51, 0955668220

Довідка:

Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія» проводиться з 2005 року. Цьогоріч йому – 15 років. Всього у Конкурсі за роки проведення взяло участь понад 1 мільйон школярів з усіх областей України. Конкурс відбувся у 376 районах, 141 місті, понад 8600 школах та у 880 дитячих і сільських бібліотеках. Загалом на Фестивалі «Книгоманія» у Львові побував 791 переможець з усіх областей України. У цьому році конкурс проводиться для учнів 7 класів.

Співорганізатори конкурсу: ГО «Форум видавців», ДУ «Український інститут книги», генеральний партнер: ПАТ «КРЕДОБАНК».

Основна мета «Книгоманії» – популяризація читання. Цей конкурс дає можливість його учасникам здобути перемогу не завдяки особливим талантам і здібностям, а тільки завдяки систематичному читанню. Учасники і переможці конкурсу мають можливість переконатися в тому, що вони не самотні у своїх літературних уподобаннях та подискутувати про улюблені книжки. І найголовніше – ми хочемо, щоб кожна прочитана книжка стала для дитини захопливою подорожжю у цікавий та новий світ.

Щодо основної ідеї, то упродовж трьох місяців учасники читатимуть книжки, розповідатимуть про них, змагаючись з іншими книгоманами і, врешті, здобудуть титул «Суперчитач України». Винагородою за перемогу стане поїздка до Львова на Дитячий форум – фестиваль «Книгоманія», де Суперчитачів чекає урочиста Церемонія нагородження, зустрічі з улюбленими авторами та ровесниками-книгоманами, знайомство з історією та культурою Львова – міста літератури ЮНЕСКО, цікаві пригоди на Дитячому форумі та Фестивалі дитячого читання «Книгоманія».


Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я